Vai atļaut tirgot pārtiku pēc derīguma beigām? Piedalies aptaujā!

6 komentāri

Atsevišķās Eiropas Savienības valstīs tiek samazināts atkritumos izmestās pārtikas apjoms, ļaujot tirgot pārtiku pēc ieteicamā derīguma termiņa beigām. Pašlaik notiek aptauja par iespēju arī Latvijā atsevišķas produktu grupas tirgot pēc noteiktā derīguma termiņa beigām.

Zemkopības ministrija jau veic iedzīvotāju, ražotāju un tirgotāju aptauju par to, ka atsevišķas preču grupas varētu tirgot arī pēc derīguma termiņa beigām. Ir divu veidu derīguma termiņi. ”Izlietot līdz” attiecas uz dzīvnieku izcelsmes produktiem, kas var kļūt bīstami, noteikumus termiņam ”izlietot līdz” mainīt nav plānots. Savukārt termiņu ”ieteicams līdz” brīvi nosaka ražotāji pēc saviem ieskatiem, tas attiecas uz produktiem, kas zaudē svaigumu, bet bīstami nekļūst, piemēram, saldumi, rīsi, maize, makaroni utt. Izmaiņas iespējams skars derīguma termiņu “ieteicams līdz”.

Ekrānuzņēmumi

Piemēram, Dānijā pārtiku, kas nekļūst bīstama, drīkst tirgot arī pēc ieteiktā derīguma beigām, bet tikai tad, ja pircējs tiek brīdināts.

Gunta Evardsone, ZM pārtikas departamenta nodaļas vadītāja vietniece

Patērētājam ir jāsaprot, ka viņam būs jāuzņemas pilnīga atbildība par to, ka viņš šādu produktu ir iegādājies.

Vairums LNT uzrunāto cilvēku būtu gatavi uzņemties atbildību un pirkt preces pēc derīguma termiņa beigām.

Lillinda

Es domāju, ka pirktu, ja tas ir lētāk, kāpēc nē? Mēs tāpat ēdam neveselīgi un nedomāju, ka tas būtu diži neveselīgāk. Es droši vien pirktu.

Indra

Man tā pārtikas izmešana, tas lielais daudzums, ko mēs izmetam, šķiet lielāka problēma. Es pat nezinu, kas cukuram var notikt slikts ar laiku, es domāju, ka jā.

Iedzīvotāji savu viedokli šobrīd var izteikt Zemkopības ministrijas mājaslapā. Patērētāju, tirgotāju, ražotāju un ekspertu viedokļus ministrija apkopos līdz marta sākumam, pēc tam kopā ar nozares speciālistiem tiks pieņemts lēmums par to, vai atļaut tirgot pārtiku pēc ieteicamā derīguma termiņa beigām.

TOP komentāri

 • Kristīne
  +2 +2 0

  Kristīne

  Jo tālāk jo trakak . Sanāks beigās ta, ka Lv pirks no citām valstīm produktus pēc termiņa beigām. Bizness plauks !!!
 • Es
  +2 +2 0

  Es

  Jo talak jo trakak. Vai tiesam tagad dzivosim tikai ta. Ir jamekle varianti ka piesaustit cilvekus nopirkt to partiku ar derigu terminu.
 • Domā plaši
  +2 +2 0

  Domā plaši

  Noteikti ka nedrīkst tirgot pēc termiņa beigām. Pieļauju, na atļautu, to drīkstētu darīt tikai atsevišķi veikali vai kāda jauna ķēde. Bet, Tas tik vel trūkst, tad arī visi lielie veikali atradīs veidu kā iepirkt tikai gandrīz vecu pārtiku un to pārdot! Kas noteikti rādīs jaunas saindēšanās un slimības.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl