Vai armijai jābūt tiesībām notriekt “dronus”? Saeimai pienācis laiks lemt par šo aktuālo jautājumu

0 Komentāru
Vai armijai jābūt tiesībām notriekt “dronus”? Saeimai pienācis laiks lemt par šo aktuālo jautājumu
Foto: Flickr / Richard Unten

Par tiesībām armijai noteiktos gadījumos nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus jeb “dronus” galīgo lēmumu pieņems Saeima. Kā skaidro Aizsardzības ministrija, šāda vajadzība kļūst aktuālāka, ņemot vērā vasarā plānotās sabiedroto militārās mācības Latvijā, kā arī jūlijā NATO Varšavas samitā gaidāmos lēmumus par papildu spēkiem reģionā.

Ar likuma grozījumiem paredzēts noteikt, ka bruņotajiem spēkiem būs tiesības lemt par “dronu” piespiedu nosēdināšanu vai iznīcināšanu gadījumos, ja tie veiks neatļautu lidojumu virs militārajiem objektiem un to tuvumā, virs karakuģiem un noteiktās zonās. Armija varēs vērsties arī pret “droniem”, kas radīs draudus Militārās policijas apsargātām personām, piemēram, Valsts prezidentam un viņa ģimenei, kā arī ārvalstu viesiem.

Papildus valdībai līdz oktobrim būs jāizstrādā priekšlikumi, kādos gadījumos vēl var piespiedu kārtā pārtraukt “dronu” un cita veida lidaparātu lidojumus vai pārvietošanos. Piemēram, izskanējis, ka šāda vajadzība varētu būt cietumiem, kā arī masu pasākumos.

0 Komentāru