2 komentāri

Baltijas valstīm par gāzesvada “Nord Stream 2” izbūvi nav jāsatraucas – Vācija ir ieinteresēta, lai šajā projektā būtu ievērotas Eiropas Savienības tiesības un vērtības. To vīzītē Rīgā apliecināja Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers, atbildot uz Baltijas valstu bažām, ka gāzes vads radīs drošības, ekonomiskus un arī ģeopolitiskus draudus.

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers kopā ar kundzi Rīgā ieradās uzreiz pēc Tallinas apmeklējuma. Latviju viņš apmeklē jau astoto reizi, bet pirmoreiz, būdams Vācijas prezidenta amatā. Augstais viesis akcentēja, ka apzinās, cik nozīmīgā datumā šeit ieradies.

“Mēs zinām, ka 23. augusts 1939. gadā bija zemākais punkts Baltijas un Vācijas attiecībās, kad tika noslēgts Hitlera un Staļina pakts, kas vēlāk nozīmēja Baltijas valstu okupāciju, tas bija neatkarības beigu sākums. Taču tas ir arī 23. augusts, kad tika veidota cilvēku ķēde caur Baltijas valstīm –  tas notika laikā, kad citiem nebija drosmes piecelties kājās brīvības un demokrātijas vārdā,” sacīja Šteinmeiers.

Prezidenti apliecināja abu valstu ciešo sadarbību gan Eiropas Savienības, gan NATO darbā. Latvijas puse neslēpa satraukumu par Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām “Zapad 2017”, taču mierinājums esot citu NATO valstu, arī Vācijas, karavīru klātbūtne reģionā. Tāpat Valsts prezidents Raimonds Vējonis pateicās par stratēģisko partnerību, īpaši – par sadarbību ārējā tirdzniecībā.

“Šogad tirdzniecības apjoms par 10% pieaudzis. Ceru, ka pieņemtā nodokļu reforma nodrošinās stabilitāti nodokļu politikā un tas ieinteresēs investorus investēt Latvijā,” norādīja Vējonis.

Baltijas valstīs un Polijā paustas arī bažas par Vācijas un Krievijas gāzesvada “Nord Stream 2” izbūvi Baltijas jūrā – šis projekts nozīmēšot, ka pieaugs dažu ES valstu enerģētiskā atkarība no Krievijas. Šteinmeiers apliecināja, ka šajā projektā tiks ievērotas visas ES tiesiskās normas un bažām par jebkādiem draudiem nevajadzētu būt.

“Esmu pārliecināts, ka Eiropas Savienība pastāvēs uz to, lai spēkā esošie normatīvie akti būtu ievēroti. Tie atbilst kopīgajām vērtībām. Pēc manas pārliecības, atļauju piešķiršanā, kas vēl nav noslēgusies, tiks ņemtas vērā Eiropas vērtības,” sacīja Vācijas prezidents.

Vizītes laikā abu prezidentu kundzes viesojās arī Valmierā, kur apmeklēja SOS bērnu ciematu. Savukārt savu vizīti Baltijas valstīs Šteinmeiers turpinās, rīt dodoties uz Lietuvu.

TOP komentāri

  • Alberts Dzintars
    0 0 0

    Alberts Dzintars

    Nu ko var pljurksteet,Vaacija ir ieintreseeta Krievijas leetajaa gaazee,nevis kaa muusu pajoliishi politprostituucjas deelj atsakaas no leetaakas elektriibas,lai tik nolaiziitu anusu jenjkjiem.....
  • Māris Krievs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl