Vāc parakstus pret aviobiļešu “virspārdošanu” – aviokompānijas pārdod vairāk biļešu nekā reāli ir sēdvietu

2 komentāri

Aptuveni 50 000 pasažieru ik gadu neaizlido ar iecerēto avioreisu, jo aviokompānija ir pārdevusi vairāk biļešu, nekā lidmašīnā ir sēdvietu.

Nopirkta biļete uz avioreisu nav 100% garantija, ka iekļūsiet lidaparātā. Runa nav par aizķeršanos pie robežkontroles dienestiem vai nelabvēlīgiem laikapstākļiem, vai likstu ar lidmašīnu. Runa ir par to, ka lidmašīnā pasažieri var neielaist, jo vairs nav brīvu sēdvietu.

Tieši tā gadījās Manabalss.lv par aizliegumu pārdot vairāk biļešu nekā ir sēdvietu iniciatīvas sācēja Andreja Voronova māsai lidojumā no Londonas.

Andrejs Voronovs
iniciatīvas aizsācējs

Rezultātā viņai bija jāpavada 16 stundas lidostā, tad viņai bija jālido caur Kijevu, kas nav īpaši patīkami, manuprāt, jo cilvēkam var būt plāni, kādam var būt bēres un pēc tam tas lidojums vairs nav vajadzīgs.

Māsas nedienas Andreju arī pamudināja sākt parakstu vākšanu internetā. Viņš saprot, ka visā pasaulē aviosabiedrību rīcību tas nemainīs, bet vismaz Latvijā, viņaprāt, tas būtu iespējams.

Tomēr lidsabiedrības “airBaltic” pārstāvis norāda, ka biļešu virspārdošana tiek veikta pasažieru interesēs. “airBaltic” pieredze liecina, ka vidēji 4% pasažieru tā arī nekad neizmanto nopirkto biļeti, bet biznesa klases vai premium klases pasažieri izmanto iespēju un līdz pat 11% biļešu pārreģistrē uz citu reisu.

Taču nav tā, ka aiz borta palikušais pasažieris paliek tukšā. Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve norāda, ka Eiropas Padomes regula paredz aviokompānijai pienākumu nodrošināt pasažierim kompensāciju apmērā līdz 600 eiro, kā arī ja nepieciešams naktsmājas un barošanu.

Savukārt Andrejs norāda, ka aviokompānijas kompensācijas maksā nelabprāt un, piemēram, aviokompānija “Ryanair” ir atteikusies no virspārdošanas, bet viņu biļetes saglabājas visai lētas. Tāpēc viņš aicina cilvēkus izvērtēt visus argumentus izlemt pašiem pievienoties vai nepievienoties iniciatīvas autoram.

2 komentāri