Vāc parakstus par vienreizēju maksājumu iedzīvotājiem Covid-19 krīzes laikā

33 komentāri
Vāc parakstus par vienreizēju maksājumu iedzīvotājiem Covid-19 krīzes laikā
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par vienreizēju maksājumu iedzīvotājiem patēriņa uzturēšanai Covid-19 krīzes dēļ.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Mārtiņš Krusts. Viņš skaidroja, ka potenciāla pirktspējas samazināšanās saistībā ar Covid-19 pandēmiju apdraud Latvijas ekonomiku, jo, viņaprāt, finanšu krīzes sākas tieši ar patēriņa kritumu. Latvijas gadījumā situāciju īpaši smagu padara apstāklis, ka iedzīvotājiem ir izteikti zemi uzkrājumi un “drošības spilvens”. Tāpēc Krusta ieskatā nekavējoties ekonomikā jāiepludina nauda tieši patēriņā, lai novērstu krīzi “pašā tās iedīglī”.

Iniciatīvā rosināts steidzami veikt vienreizēju maksājumi katram Latvijas iedzīvotājam, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu. “Tas būs tā dēvētās “helikoptera naudas” mehānisms. Pirmais maksājums 100 eiro apmērā jāizmaksā nekavējoties, un turpmākie maksājumi ir jāveic atkarībā no krīzes gaitas,” piedāvā Krusts.

Idejas aprakstā skaidrots, ka šādi krīzes maksājumi mīkstinātu dzīves līmeņa krišanos un ekonomikas bremzēšanos tieši patēriņa jomā.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!