Vāc parakstus par videi nedraudzīgu maisiņu aizliegšanu lielveikalos

8 komentāri
Vāc parakstus par videi nedraudzīgu maisiņu aizliegšanu lielveikalos
JĀNIS SALIŅŠ, F64

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai aizliegtu videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Raitis Griestiņš. Viņš pauda, – lai gan Latvijas lielveikalos pamazām tiek ieviesta videi draudzīgāku iepirkumu maisiņu izmantošana, joprojām vairākas lielveikalu ķēdes tos neizmanto. Griestiņa ieskatā, aizliedzot plastmasas maisiņu izmantošanu, kas vidē sadalās tikai pēc vairākiem simtiem gadu, tiks veicināta videi draudzīgu iepakojumu izmantošana, kas ilgtermiņā mazinās negatīvo ietekmi uz dabu.

Iniciatīvā skaidrots, ka plastmasa nesadalās, jo iegūst no neatjaunojamiem dabas resursiem – naftas pārstrādes produktiem. Saules, ūdens un mehāniskās iedarbības rezultātā plastmasa dabā sadalās sīkās daļiņās (mikroplastmasā).

Aizliedzot plastmasas maisiņu izmantošanu, lielveikaliem nebūs citas izvēles, kā izmantot materiālus, kas ir videi draudzīgāki, pārliecināts Griestiņš. Viņaprāt, varētu izmantot, piemēram, biodegradējamos maisus, kas dabā sadalās pilnībā, jo tie 100% sastāv no dabīgām izejvielām.

No 2019.gada ir plānots aizliegt bezmaksas maisiņu izsniegšanu neatkarīgi no to biezuma. Aizliedzot plastmasas maisiņu lietošanu pilnībā, tiks garantēts, ka tiek izmantoti videi draudzīgi iepakojumi, uzskata idejas autors.

TOP komentāri

 • letiņš
  +5 +5 0

  letiņš

  ahahaha un kāds tad būs alernatīvais risinājums??? izskatās ka kāds i atradis jaunu nišu ko lobēt pec tam un pelnīt milzu naudu uz iedzīvotāju,kuri jau tāfinansiāli i dziļā an.sā,rēķina....nu super būs brīva ekoloģiskā vergturu zeme ????
 • Gintars Kastens
 • mister 20 %
  +3 +3 0

  mister 20 %

  kampēji mums saražos papīra maisiņus un tad nu pie katra pirkuma maksāsim klāt 20 -30 santīmus Parakstu vācēji ,protams, patriotisma vārdā gatavi biezpienu saujās nest mājās.Es labprāt dotu parakstu pret valsts naudas 250 000 izsaimniekošanu un krimināllietas ierosināšanu .Izmeklēt naudas piešķiršanu amatieriskajam simtgades koncertam ar Šipkevicu un Vēberi .Aizdomīga tā mētāšanās ar valsts miljoniem ,lai neteiktu vairāk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl