Komentāri
Vāc parakstus par Rail Baltica novirzīšanu vismaz 5 kilometru attālumā no Vidzemes jūrmalas
Foto: LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai Rail Baltica dzelzceļa trase tiktu novirzīta vismaz piecu kilometru attālumā no Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastes.

Parakstu vākšana sākta pirms nedēļas, un kā iniciatīvas autors norādīts Guntars Baumanis. Viņš uzskata, – ja Rail Batica atradīsies tuvāk piekrastei, tiks nodarīts neatgriezenisks kaitējums dabai, jo tādējādi tiks ierobežota dzīvnieku, tostarp rāpuļu, migrācija – barjeras būs teju nepārvaramas, izveidosies noslēgta, maza biosfēra starp jūru un dzelzceļu. Tiks ierobežota un samazināta lauksaimnieciskajā darbībā izmantojamā zeme, kuras piejūras novados nav nemaz tik daudz, pārliecināts iniciatīvas pieteicējs. Viņaprāt, tiks ierobežota iespēja attīstīties arī tūrismam.

Rail Baltica dzelzceļa līnija jāveido tālāk no Vidzemes jūrmalas piekrastes, tādēļ nepieciešams izstrādāt citu dzelzceļa maršrutu, kurā tiktu ņemti vērā nosauktie faktori, īpaši dabas aizsardzības aspekti, piedāvā Baumanis. Viņš ir pārliecināts, ka iniciatīvas rezultātā varēs iegūt neskartu Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastes zonu vismaz piecu kilometru platumā. Tāpat tiktu saglabātas Vidzemes piekrastes dabas vērtības, dota iespēju netraucēti attīstīties augu un dzīvnieku sugām. Vēl tiktu saglabātas piejūras lauksaimniecības zemes un tūrisma attīstības iespējas, palīdzēts attīstīties vietējām kopienām un iedzīvotāju mazajiem uzņēmumiem, uzskata iniciatīvas autors.

Kā ziņots, Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šā projekta izmaksām. 2015. gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020.gada.

Vairāku novadu iedzīvotāji un pašvaldības iebilst un pauž neapmierinātību saistībā ar Rail Baltica projektu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl