Vāc parakstus par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro mēnesī

46 komentāri
Vāc parakstus par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro mēnesī
FOTO: LETA

Portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai palielinātu minimālo darba algu līdz 500 eiro mēnesī un divkāršotu neapliekamo minimumu.

Pēc OECD, Eiropas Komisijas, Arodbiedrību un Tiesībsarga rekomendācijā portālā manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšana par minimālās algas palielināšanu līdz 500 eiro un neapliekamā minimuma divkāršošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iniciatīvas autori aicina palielināt minimālo darba algu līdz 500 eiro mēnesī un divkāršot neapliekamo minimumu (vispārējais neapliekamais minimums bez atvieglojumiem ir 75 eiro mēnesī, tiek piedāvāts paaugstināt līdz 150 eiro mēnesī), sasniedzot citu Baltijas valstu neapliekamā minimuma līmeni. Lai sasniegtu vismaz Lietuvas un Igaunijas neapliekamā minimuma līmeni ir jādivkāršo neapliekamais minimums visām sabiedrības grupām.

Tagad Latvijā gadā neapliekamais minimums tagad ir 900 eiro , bet Igaunijā 1848 eiro , savukārt Vācijā 8354 eiro  gadā. Gan OECD, kurā Latvija vēlās iestāties, gan Eiropas Komisija un Tiesībsargs savos gada ziņojumos ir norādījusi, ka Latvija nepilda savas starptautiskās saistības, kuras uzņēmās parakstot Eiropas Sociālo hartu un Eiropas Pamattiesību hartu, visas šīs organizācijas norāda uz sociālo nevienlīdzību, zemo minimālo algu un neapliekamo minimumu.

”Veikt Grozījumus likumā Par Iedzīvotāju ienākuma nodokli, Ministru kabineta noteikumos un citos normatīvajos aktos, palielinot minimālo darba algu līdz 500 eiro mēnesī un divkāršojot neapliekamo minimumu visām iedzīvotāju grupām (vispārējais neapliekamais minimums bez atvieglojumiem ir 75 eiro mēnesī, tiek piedāvāts paaugstināt līdz 150 eiro mēnesī).”

”Iedzīvotājiem palielinoties algām, valsts budžets tikai iegūs, jo iedzīvotāji spēs tērēt vairāk, sekojoši budžeta ienākumi no citiem nodokļiem tika pieaugs, valstij arī jāuzņemas atbildība par tām iedzīvotāju grupām, kas ir iestiguši parādos, jādod iespēja iedzīvotājiem pelnīt vairāk, lai ātrāk atbrīvotos parādiem un jādara viss, lai iedzīvotājiem būtu interese maksāt nodokļus un strādāt Latvijā. Valdība jau sāk runāt, ka OECD nav pašmērķis, lai nevajadzētu pārdalīt budžetu un samazināt piemēram Valsts ieņēmumu dienesta vai citus administratīvos izdevumus par labu sociālajam budžetam, tādējādi izpildot gan esošās saistības pret Eiropas Savienību, gan solījumus OECD un samazināt sociālo spriedzi,” pauž iniciatīvas autori.

”Divkāršojot neapliekamo minimumu visām sabiedrības grupām, gan invalīdiem, bērniem, gan pensionāriem un strādājošajiem pieaugs iedzīvotāju labklājība, uzņēmējdarbības vide un pirktspēja, attīstīsies ekonomika. Paaugstinot minimālo darba algu tiks atbalstīti zemāk apmaksātie strādājošie un Latvijas ekonomika tikai iegūs gan nodokļu ziņā, gan ekonomikas attīstības ziņā, dodot iespēju Latvijai attīstīties, kā progresīvai un sociāli atbildīgai Eiropas valstij. Kā arī Latvija būs izpildījusi OECD pieprasītās sociālās pārmaiņas, lai kļūtu par tas dalībvalsti.”

TOP komentāri

 • dfg
  +8 +8 0

  dfg

  Jūsu zināšanai, minimālās algas mums nemaksā valsts un valsts budžetam ar to nav nekāds sakars. Runa var būt tikai par IIN samazināšanu. Kad Jūs to sapratīsiet, ka algas Jums maksā darba devēji, nevis valsts (izņemot protams valsts iestādes). Jūs visu laiku apsmejat padomju laikus, bet paši vēl joprojām dzīvojat tajos laikos, kaut gan sevi uzskatāt par šā laika produktu. Palielinot minimālās algas Jūs iznīcināsiet vietējos uzņēmumus, bet samazinot IIN valstij būs jātērē atbildīgāk budžetā ienākošie nodokļi/nauda.
 • anonims
  +6 +6 0

  anonims

  ko var gvelzt muļķības. mēs maksājam nodokļus, bet tāpat viss medicīna, izglītība pašiem jāmaksā. pasakiet man kas mūsu valstī ir bez maksas
 • Alekss Vaivars
  +5 +5 0

  Alekss Vaivars

  Es saprotu valdība mums ir cirks, bet mīļie tautieši, kas parakstas par šo, jūs esat klauni.Kādi vēl paraksti par minimālās algas pacelšanu, ne jau tur tā problēma, ka alga ir tik zema, ka kaut kādi paraksti pietrūkst. Tik pat labi var vākt parakstus par algu 1 miljona apmērā. Tik pat labi ieslodzītie var vākt parakstus, lai viņus atbrīvo. Tie paraksti ir bezvērtīga laika izšķiešana un tautas kaitināšana!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl