Vāc parakstus, lai no pensijām vairs nebūtu jāmaksā 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis

8 komentāri

Pensijas Latvijā tiek apliktas ar 23% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi. Tomēr pensiju 1. līmenis jau tā tiek maksāts no valsts kabatas, tādēļ nav pareizi daļu naudas paņemt atpakaļ ienākuma nodokļa formā. Tā uzskata portālā ManaBalss.lv šodien publicētas iniciatīvas autori. Viņi grib šo nodokli atcelt.

Tomēr Finanšu ministrija ieceri kategoriski noraida – tā valsts budžetā radītu 80 miljonus eiro lielu robu, kura lāpīšanai naudu būtu jāmeklē citviet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs nemaz nezina, ka Latvijā no pensijām gluži kā no algām tiek iekasēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Savukārt no tiem, kas zina, 87% šī kārtība nepatīk. Tas noskaidrots socioloģiskā aptaujā, pirms portālā ManaBalss.lv sākta parakstu vākšana, lai pensijas no nodokļa atbrīvotu.

Iniciatīvas iesniedzējs Arnis Vērzemnieks, kurš ir sabiedrisko attiecību uzņēmuma McCann Consulting līdzīpašnieks, apgalvo, ka ar politiķiem par to runājis neesot. Kampaņu idejas atbalstam viņš plānojot finansēt pats no savas kabatas. Uz to viņu esot pamudinājuši tīri personīgi apsvērumi.

“Pirms pāris gadiem mamma aizgāja pensijā. Mēs sākām runāt par to, kāda ir pensija, kā izdzīvot utt. Mamma teica – ja nebūtu jāmaksā vēl nodoklis, tad jau būtu labi. Tad es sāku domāt par to, ka tiešām! Nu ir no pensijām jāmaksā IIN, un tas, man šķiet, nav godīgi!” norāda Vērzemnieks.

Nodokļa iekasēšana no pensijām savā ziņā ir valsts naudas pārlikšana no vienas kabatas otrā, jo pensijas tiek maksātas no sociālā budžeta, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis nonāk valsts un pašvaldību kasēs. Tādēļ Vērzemnieks uzskata, – budžeta robus varētu segt, piemēram, pārliekot daļu no uzņēmumu ienākumu nodokļa pašvaldību kasēs. Tomēr Finanšu ministrija rēķina, ka atteikšanās no pensiju aplikšanas ar nodokļiem budžetā radītu 85 miljonus eiro iztrūkumu, tādēļ nav pieļaujama.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Seniors
  +7 +7 0

  Seniors

  Piekritu, kad nedrikst , no pensijam vel iekaset nodokli ! Musu Valsts ienakumi , ir pietiekosi , lai neatvilktu nodoklus , no pensijam ! Valsts nauda jaizmanto ta , lai nevajadzetu liekus terinus . Visas ministrijas , dzivo uz URRA ! Vinam , nekad nebus pietiekami !!! Cik reizu , nav dzirdets , kad ministrijam , gada beigas , ir naudas parpalikums , bet lidz 31. decembrim , sis parpalikums , ir izterets ballites un nevajadzigos iepirkumos , bez kuriem varetu iztikt .Ja , pensionars ir nopelnijis , savu pensiju , tad ari maksajiet to ! Kur paliek , tie procenti , ko ienem , par pensionaru naudas izmantosanu , visados projektos , ka ari ta naudas dala , kas ienak , no siem projektiem ? Kad tiks atmaksata ta pensionaru naudina , kuru nonema Repse , Godmanis , Skele , Gailis un dazadi oligarhi ? ZAGLI , atdodiet so naudinu , tad nebus jaraud !!!
 • Jautrite
  +5 +5 0

  Jautrite

  Pensionari visu muzu ir stradajusi un maksajusi valstij nodoklus,tad kadi nodokli var but no pensijam.Valdibai kauna nemaz nav.
 • Seniors
  +5 +5 0

  Seniors

  Kada velna pec , jacel jauni stadioni , jacel jaunas Ministriju ekas ? Lai ieredni strada , tad nebus jaraud , par darba apstakliem .Visas ministrijas un Valsts iestades , varetu ari iztikt , bez ta traka , ierednu skaita !!!VID 4000 darbinieku , lielako tiesu - ZAGLI ! Samazinat , so ierednu skaitu ,un to , 85 miljonu zaudejums , bus nosegts !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl