Vāc parakstus, lai no pensijām vairs nebūtu jāmaksā 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis

9 komentāri
Vāc parakstus, lai no pensijām vairs nebūtu jāmaksā 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis
LETA

Pensijas Latvijā tiek apliktas ar 23% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi. Tomēr pensiju 1. līmenis jau tā tiek maksāts no valsts kabatas, tādēļ nav pareizi daļu naudas paņemt atpakaļ ienākuma nodokļa formā. Tā uzskata portālā ManaBalss.lv šodien publicētas iniciatīvas autori. Viņi grib šo nodokli atcelt.

Tomēr Finanšu ministrija ieceri kategoriski noraida – tā valsts budžetā radītu 80 miljonus eiro lielu robu, kura lāpīšanai naudu būtu jāmeklē citviet.

Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs nemaz nezina, ka Latvijā no pensijām gluži kā no algām tiek iekasēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Savukārt no tiem, kas zina, 87% šī kārtība nepatīk. Tas noskaidrots socioloģiskā aptaujā, pirms portālā ManaBalss.lv sākta parakstu vākšana, lai pensijas no nodokļa atbrīvotu.

Iniciatīvas iesniedzējs Arnis Vērzemnieks, kurš ir sabiedrisko attiecību uzņēmuma McCann Consulting līdzīpašnieks, apgalvo, ka ar politiķiem par to runājis neesot. Kampaņu idejas atbalstam viņš plānojot finansēt pats no savas kabatas. Uz to viņu esot pamudinājuši tīri personīgi apsvērumi.

“Pirms pāris gadiem mamma aizgāja pensijā. Mēs sākām runāt par to, kāda ir pensija, kā izdzīvot utt. Mamma teica – ja nebūtu jāmaksā vēl nodoklis, tad jau būtu labi. Tad es sāku domāt par to, ka tiešām! Nu ir no pensijām jāmaksā IIN, un tas, man šķiet, nav godīgi!” norāda Vērzemnieks.

Nodokļa iekasēšana no pensijām savā ziņā ir valsts naudas pārlikšana no vienas kabatas otrā, jo pensijas tiek maksātas no sociālā budžeta, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis nonāk valsts un pašvaldību kasēs. Tādēļ Vērzemnieks uzskata, – budžeta robus varētu segt, piemēram, pārliekot daļu no uzņēmumu ienākumu nodokļa pašvaldību kasēs. Tomēr Finanšu ministrija rēķina, ka atteikšanās no pensiju aplikšanas ar nodokļiem budžetā radītu 85 miljonus eiro iztrūkumu, tādēļ nav pieļaujama.

Foto

Video

9 komentāri