1 komentārs
Vāc parakstus, lai nedzīvi dzimušu bērniņu tēviem piešķirtu 10 brīvdienas
ckmck / flickr

Pirmdien, 16. maijā, portālā ManaBalss.lv publicēta iniciatīva – “10 brīvas dienas nedzīvi dzimušu bērniņu tēviem”. Iniciatīva vēlas savākt desmit tūkstošus parakstu, lai šo iniciatīvu varētu virzīt tālāk izskatīšanai Saeimā.

Iniciatīva paredz arī, ka par Paternitātes pabalsta saņēmēju būtu jānosaka arī nedzīvi dzimuša bērniņa tēvs. Patlaban Latvijas normatīvajos aktos minēts, ka par nedzīvi dzimušu bērniņu tiek uzskatīts bērniņš pēc 22. grūtniecības nedēļas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Likumdošana un normatīvie akti uz doto brīdi šādu iespēju neparedz, liekot šādas nelaimes gadījumā tēvam doties ierastās darba gaitās jau nākamajā dienā pēc traģiskā notikuma, it kā nekas nebūtu noticis, un māmiņu atstājot vienu ar visām savām domām un pārdzīvojumiem. Mūsuprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, necilvēcīgi un ļoti tuvredzīgi,” norāda iniciatīvas iesniedzēji.

Iniciatīvas iesniedzēji pauž, ka ar to viņi vēlas “panākt iespēju nedzīvi dzimušo bērniņu vecākiem pēc traģiskā notikuma būt kopā un kopīgi mēģināt pārdzīvot notikušo nelaimi. Šīs desmit dienas ir ārkārtīgi būtiskas, lai veicinātu vecāku spēju izdzīvot un pārdzīvot notikušo kopā un atbalstīt vienam otru”.

“Paši esam izgājuši cauri šai rūgtajai pieredzei un ar pārliecību varam apgalvot, ka šīs izmaiņas ir obligātas, lai kaut nedaudz veicinātu šādu vecāku atkopšanos un vēlmi arī nākotnē plānot bērniņus un kuplināt Latvijas ģimenes,” pauž idejas autori.

“Ieviešot šīs izmaiņas, uz valsts budžeta fona naudiskais ieguldījums ir tik niecīgs, salīdzinot ar to, ko ģimenēm dos šīs 10 dienas kopā ar tēvu,” piebilst iniciatīvas autori.

TOP komentāri

  • Aleksis
    0 0 0

    Aleksis

    Apsveicama iniciatīva. Lai arī ļoti ceru, ka ar šādu situāciju saskaras neliels skaits cilvēku, šāds risinājums būtu tikai pareizs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl