Uzzini, kuri četri cilvēki izvirzīti NEPLP padomes locekļu amatam

0 Komentāru

Varētu teikt, – bez jebkādiem pārsteigumiem vai negaidītiem pavērsieniem otrdien, 17. janvārī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti izvirzīja četrus kandidātus Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei – Ievu Beitiku, Guntu Līdaku, Patriku Grīvu un Ivaru Āboliņu.

Viņu vidū gan cilvēki ar spēcīgām akadēmiskajām zināšanām un ilgstošu pieredzi mediju jomā, kā arī tādi, par kuriem pastāv bažas vai darbojoties padomē neradīsies interešu konflikts. Deputāti gan pārliecināti, ka izvēlēts visatbilstošākais mediju uzraugu padomes sastāvs, kas spēs tikt galā virkni sāpīgiem jautājumiem un stiprināt Latvijas mediju vidi.

Likumā noteikts, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļu kandidāti jāizvirza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, uzklausot nevalstisko organizāciju un asociāciju viedokļus.

Taču faktiski partijas savā starpā aizmugurēji vienojas katra par savu favorītu un līdz ar to kopējo padomes sastāvu.

Pirmdien valdošās koalīcijas pārstāvji jau darīja zināmu, ka atbalstīs Ivaru Āboliņu, Guntu Līdaku, Ievu Beitiku un Patriku Grīvu. Otrdien tā arī notika, taču pirms balsojuma deputāti vēl gribēja pamatot savu pozīciju. Lai arī “nacionāļu” simpātijas pieder Āboliņam, kurš starp citu kopā ar Raivja Dzintara sievu strādā Rīgas apriņķa avīzē, Līdaka esot jomas eksperte.


Ināra Mūrniece,
Saeimas priekšsēdētāja

Man bija pozitīvs iespaids par Guntu Līdaku, ko es uzskatu par profesionālāko kandidātu. Tieši profesionālā līmenī viņa ir vairākas galvas tiesas pārāka par citiem kandidātiem. Tas nenozīmē, ka es vienmēr piekrītu visam, ko viņa ir ierosinājusi.

“Zaļzemnieki” cildināja Patriku Grīvu. Viņš iepriekš darbojās komerciālā radio un ir producēšanas kompānijas “beach.lv” dibinātājs. Lai arī pastāvot bažas, vai, apvienojot amatus, neradīsies negatīva ietekme uz padomes darbu, deputāti paļaušoties uz Grīvas godaprātu.

Valters Dambe, Saeimas deputāts:

Es tomēr paļaujos uz viņa jaunību un degsmi, ka viņš savu enerģiju ieguldīs NEPLP darbā.

Deputāti uzteica jaunās zinātnieces Ievas Beitikas akadēmisko pieredzi un pauda cerību, ka viņa NEPL padomei palīdzēs ar starptautisko dokumentu pārzināšanu. Kopumā parlamentārieši pārliecināti, ka kandidāti spēs strādāt komandā, un tikt galā ar sarežģīto mediju jomas regulēšanu un pārraudzīšanu.

Lolita Čigāne, Saeimas deputāte:

Iepriecinoši bija tas, ka bija no kā izvēlēties un šoreiz patiešām nebija tā, ka bija jādarbojas pēc mazākā ļaunuma vai mazākā vājuma principa. Kandidāti bija cienījami.

NEPL padomē kopumā strādā pieci locekļi – Dace Ķezbere padomē tika ievēlēta jau aizvadītājā gadā, un pienākumus pildīs līdz 2020. gadam. Bet pārējiem četriem pilnvaru termiņš beigsies februārī, tādēļ parlamentam jālemj par jauniem kandidātiem.

Par visiem četriem komisijas virzītajiem kandidātiem vēl šo ceturtdien būs jābalso Saeimai. Taču tā kā koalīcijas partiju starpā viedokļi sakrīt, nekādi pārsteigumi nav gaidāmi.

0 Komentāru