Uzzini, kādas Latvijas arhitektūras pērles šogad pretendē uz gada balvu

Komentāri
Uzzini, kādas Latvijas arhitektūras pērles šogad pretendē uz gada balvu

Tuvojas brīdis, kad noskaidrosies Arhitektūras gada balvas laureāti. Žūrija pagājušo gadu vērtē kā izciliem darbiem bagātu. Šodien pie kinoteātra Splendid Palace atklāja Latvijas arhitektūras gada balvas 2016 pusfinālistu darbu izstādi. Tajā ir apskatāmi 16 darbi, kas ir izvirzīti tālākai cīņai par balvu. Šīs balvas pasniegšanas ceremonija notiks ceturtdien 19. maijā.

Šonedēļ notiek dažādi Arhitektūras nedēļas pasākumi, kuros ikviens varēs iepazīties ar Latvijas arhitektūras jaunākajiem sasniegumiem. Tāpat arī notiks atzītu arhitektūras ekspertu lekcijas.
Pusfinālam izvirzīti ir šādi rekonstrukcijas un restaurācijas darbi: Aldara alus darbnīca, Dzintaru koncertzāle, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Maltas vidusskola, Rēzeknes Zaļā sinagoga, Ventspils Profesionālās vidusskolas mācību ēka un Villa Rota.

Tāpat arī pusfinālam ir izvirzītas sešas jaunbūves – Ceļu satiksmes drošības direkcijas klientu apkalpošanas centrs, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, apartamentu komplekss Kado Karim, Kolekcionāra māja, Liepājas daudzfunkcionālais kultūras centrs Lielais dzintars un Ventspils Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīca.

No interjera risinājumiem pusfinālā iekļauts divu līmeņu lofts Ģipša fabrikā, starp vides objektiem pusfinālam izvirzīta Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos, bet arhitektūras procesu kategorijā pusfinālam izvirzīti raidījums Adreses un R. Šmēlinga konference Vecrīgas reģenerācija: vai vecpilsētai būtu jāpielāgojas (laikam).

FOTO

Video

Lasi vēl