Komentāri
Uzzini, kur piestās VID e-busiņš, kurā varēs iesniegt deklarācijas
FOTO: F64

Turpinot klientu apkalpošanu un veicinot VID elektronisko pakalpojumu izmantošanu, tūri pa Latvijas pašvaldībām turpina Valsts ieņēmumu dienesta “e-busiņš”.

Tajā VID speciālisti palīdzēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju elektroniski un apgūt arī citus VID e-pakalpojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VID “e-busiņš” dažādos novados ieradīsies pēc šāda grafika:

 • 4.04.2016. Mārupes novada domes telpās, Daugavas ielā 29, no plkst. 10.00 – 13.00
 • 05.04.2016. Baldones novada domes zālē (“Pārupes”, Baldones pagasts,Baldones novads, 109.kabinetā), no plkst. 10.00 – 13.00
 • 06.04.2016. Siguldas novada domes Pakalpojumu centrā, Raiņa ielā 4 no plkst. 10.00 – 13.00
 • 07.04.2016. Babītes novada Piņķos Jūrmalas ielā 14A, 1.stāvā no plkst. 10.00 – 13.00
 • 08.04.2016. Garkalnes novada domes mazajā zālē, Brīvības gatvē 455, Rīgā no plkst. 10.00 – 13.00
 • 11.04.2016. Salaspils novada domes pārrunu zālē, Līvzemes ielā 8 no plkst. 10.00 – 13.00.

VID ”E-busiņā” speciālisti palīdzēs iesniegt gada ienākumu deklarāciju gan tiem nodokļu maksātājiem, kuriem tā jāsniedz obligāti, gan tiem, kuri vēlas to iesniegt brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par izglītību, ārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c. attaisnotajiem izdevumiem.

Lai “E-busiņā” varētu elektroniski iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lūdzam nodokļu maksātājus ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID karti), internetbankas kodu karti un attaisnojuma dokumentus (maksājumi par izglītību, medicīnas un zobārstniecības pakalpojumiem), kas skenētā veidā būs jāpievieno gada ienākumu deklarācijai.

To būs iespējams izdarīt arī “E-busiņā”, jo tas ir aprīkots ar portatīvo datoru, mobilo internetu, eID karšu lasītāju un dokumentu skeneri.

Cita VID rīcībā esošā informācija – nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem – deklarācijā tiks atspoguļota automātiski.

Ja persona nav internetbankas lietotājs, “E-busiņā” būs arī iespēja iegūt lietotāja vārdu un paroli, ar kuru varēs pieslēgties EDS un izmantot visus tajā pieejamos VID e-pakalpojumus.

Atgādinām, ka gada ienākumu deklarācija par 2015. gadā gūtajiem ienākumiem līdz 2016. gada 1.jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri:

 • veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.),
 • guvuši ienākumus ārvalstīs (tai skaitā personas (jūrnieki), kuras bijušas nodarbinātas uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa),
 • guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2015. gadā pārsniedza 4000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas),
 • guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi (piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas), un no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā,
 • guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tai skaitā, no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Vēršam uzmanību, ka fiziskajām personām, kuras veic saimniecisko darbību, kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, Gada ienākumu deklarācija par 2015. gadu obligāti jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID EDS.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl