Uzzini, ko otrdienas sēdē lēma valdība par dzīvi Latvijā no nākamās nedēļas!

3 komentāri
Uzzini, ko otrdienas sēdē lēma valdība par dzīvi Latvijā no nākamās nedēļas!
ZANE BITERE/LETA

Otrdien, 2. februārī, valdība konceptuāli vienojās par pieeju Covid-19 pārvaldībai Latvijā pēc iepriekš noteiktās ārkārtējās situācijas beigām, tostarp pagarinot ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim, atļaujot atsākt mācības klātienē 1.-2. klašu skolēniem, atsevišķos veikalos ļaujot iegādāties visas preces un strādāt grāmatnīcām, bet arī ieviešot stingrākas tirdzniecības prasības un samazinot ārvalstu braucienu iespējas.

Ārkārtējo situāciju plānots pagarināt līdz 6. aprīlim būtiska saslimstības krituma panākšanas nolūkā. Lasi šeit: Ārkārtējo situāciju Latvijā pagarinās līdz 6. aprīlim

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā informēja, ka, ņemot vērā situācijas nopietnību, ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt vēl līdz 6. aprīlim. Pārāk strauja drošības pasākumu mazināšana ir riskanta, jo veselības aprūpes nozarē joprojām ir ārkārtas stāvoklis. Plānveida pakalpojumu sniegšana ir ļoti ierobežota. Gandrīz visas Covid-19 pacientu aprūpei pielāgotās gultas vietas slimnīcās  ir aizpildītas un katra jauna Covid-19 pacientiem izveidota gultas vieta mazina plānveida veselības aprūpes sniegšanas iespējas.

Lasi par potenciālo scenāriju ārkārtējās situācijas izbeigšanai šeit: VM piedāvā izbeigt ārkārtējo situāciju, ja saslimstība ar Covid-19 samazinātos trīs reizes

Tāpat valdība lēma atļaut mācības klātienē atsākt 1.-2.klašu skolēniem. Vairāk lasi šeit: Mācības klātienē atsāks 1.-2. klašu skolēni

Valdība vienojās, ka no 8. februāra ar drošības pasākumiem mācības klātienē atsāk 1. un 2. klašu skolēni, lai uzlabotu izglītības procesa kvalitāti un atvieglotu mazāko skolēnu vecāku ikdienu.Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā skaidroja, ka izglītības pieejamība klātienē ir viena no prioritārajām jomām, kurā mazināt ieviestos drošības pasākumus.  Tāpat nolemts visiem skolēniem, kas ir sociāli emocionālajās riska grupās, ļaut saņemt klātienes konsultācijas.

Tāpat valdība vienojusies noteikt stingrākas prasības tirdzniecības jomā, vienlaikus no nākamās nedēļas ieviešot pārejas periodu, kad visas preces ļaut tirgot veikalos ar pārsvarā pārtikas un higiēnas preču sortimentu un ļaut nopirkt arī grāmatas. Lasi šeit: No nākamās nedēļas atsevišķos veikalos varēs iegādāties visas preces un darbosies grāmatnīcas

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā informēja, ka valdība konceptuāli vienojās – ir būtiski jāpastiprina drošības pasākumi un ierobežojumi tirdzniecības vietās, piemēram, nosakot stingras prasības apmeklētāju skaita kontrolei un plūsmas organizācijai. Tāpat paredzēts, ka Valsts policijai par Covid-19 ierobežošanas pasākumu pārkāpumiem būs tiesības tirdzniecības vietu slēgt līdz pat septiņām dienām. Šāds sods var tikt piemērots gan atsevišķam veikalam, gan visam tirdzniecības centram vai tirgum. Šie pasākumi ir nepieciešami, lai spertu pirmos pakāpeniskos soļus plašākai tirdzniecībai klātienē un pamazām atteiktos no klātienē nopērkamo preču klāsta ierobežojuma, skaidroja Valsts kancelejā.

Iedzīvotājiem joprojām visdrošāk ir izmantot distances tirdzniecības risinājumus, kur vien tas ir iespējams, norāda Valsts kancelejā. Savukārt pirms došanās uz veikalu klātienē vēl rūpīgāk jāizvērtē pirkumu nepieciešamība, jāsagatavo iepirkumu saraksts, lai samazinātu veikalā pavadāmo laiku.

Tāpat valdība lēma samazināt ārvalstu braucienu iespējas jaunās Covid-19 mutācijas izplatības iespēju mazināšanai.

Ministru kabineta ieskatā, pastāv augsts risks no ārvalstīm ievest Covid-19, tai skaitā jaunos īpaši lipīgos vīrusa paveidus. Izvērtēt risinājumu, kā ierobežot nebūtiskus ārvalstu braucienus un nodrošināt ceļotāju kontroli, esot Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas uzdevums. Piemēram, paredzēts ierobežot lidojumus no Īrijas, Apvienotās Karalistes un Portugāles.Par šo vairāk uzzini šeit: Valdība konceptuāli vienojas aizliegt ieceļošanu no Apvienotās Karalistes, Īrijas un Portugāles

Vienlaikus valdība konceptuāli vienojās saglabāt starptautisku kustību cilvēkiem, kam ir jādodas prom vai jāierodas Latvijā darba un mācību dēļ. Tāpat paredzēts atļaut starptautisku pārvietošanos cilvēkiem ģimenes atkalapvienošanas dēļ, ģimenes locekļa aprūpes nodrošināšanai, dalībai bērēs un citu humanitāru apsvērumu dēļ.

Vienlaikus plānots stiprināt ceļotāju kontroli, lai pārliecinātos, ka cilvēki ārvalstu braucienos uz un no Latvijas dodas tikai pamatotu iemeslu dēļ un viņi neapdraud pārējo sabiedrību, ievedot Covid-19 infekciju.

Vēl valdība otrdien nolēma turpmāk sabiedriskās vietās sejas vairogus ļaut izmantot tikai kopā ar masku. Uzzini, kāpēc šeit.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) skaidroja, ka par citu ar Covid-19 saistīto ierobežojumu pārskatīšanu varētu diskutēt pēc trim nedēļām.

Kā informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā kopumā valdības diskusijas otrdien koncentrējās četrās tēmās – saslimstības samazināšanas iespēja, būtiskāki drošības pasākumi tirdzniecības jomā, starptautiska pārvietošanās, izglītības process. Detalizētus lēmumus plānots pieņemt 4. februāra valdības sēdē.

3 komentāri