Uzzini, kāds ir tipiskais alimentu nemaksātājs Latvijā

7 komentāri
Uzzini, kāds ir tipiskais alimentu nemaksātājs Latvijā
Foto: Flickr.com / mendhak

Latvijā alimentus nemaksā 30 000 vecāku. Vairums parādnieku ir tieši no Rīgas, un lielākajā daļā gadījumu viņi ir parādā summu līdz 5000 eiro, tā portālam Skaties.lv atklāj Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) pārstāve Linda Sparāne.

Sarunā ar Skaties.lv UGF pārstāve skaidro, ka lielais vairākums jeb 70% alimentu nemaksātāju ir vecumā līdz 45 gadiem un tikpat daudziem ir jāmaksā nodevas savam bijušajam dzīvesbiedram par vienu bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāk nekā pusei Latvijas alimentu nemaksātāju ir izveidojušās parādsaistības līdz 5000 eiro, bet lielākais līdzšinējais parāds ir 49 000 eiro. UGF gan neizpauž sīkāku informāciju par šo konkrēto gadījumu, jo tas ir pretrunā Datu aizsardzības likumam.

Visbiežākā alimentu nemaksātāju dzīvesvieta ir Rīga – galvaspilsētā deklarēta aptuveni viena ceturtdaļa parādnieku. Realitātē rīdzinieku, kuri nemaksā alimentus, varētu būt vēl vairāk, jo līdzšinējā prakse liecina, ka daudzi reģionu iedzīvotāji dzīvo Rīgā, kaut deklarēti ārpus tās.

Jau vēstīts, ka no 1. jūlija UGF administrācijas mājaslapā tiks publiskotas ziņas par uzturlīdzekļu parādniekiem, norādot nemaksātāju vārdu, uzvārdu, personas koda otro daļu un dzimšanas gadu. Jaunā regulējuma mērķis ir sekmēt bērna tiesību aizsardzību, kā arī veicināt vecāku pienākumu pildīšanu, tas ir, uzturlīdzekļu maksāšanu.

Ziņas par uzturlīdzekļu parādniekiem tiks publiskotas gadījumos, ja iesniedzējs tam piekritis un fonda administrācija nav saņēmusi no valsts vai pašvaldību iestādēm informāciju, ka ziņu publiskošana kaitētu bērna interesēm, kā arī tad, ja parādnieks nav persona ar invaliditāti vai persona, kas pārejošas darbnespējas dēļ nestrādā ilgāk kā sešus mēnešus gadījumos, kad darbnespēja ir nepārtraukta, vai vienu gadu triju gadu periodā gadījumos, kad darbnespēja atkārtojas ar pārtraukumiem.

Pērn izmaksāto uzturlīdzekļu apmērs bija 22 237 067 eiro, liecina UGF pārskats par 2014. gadu.

TOP komentāri

 • Saulis
  +8 +8 0

  Saulis

  Man būtu ierosinājums - tā vietā, lai atspoguļotu tikai vienu un, jāsāka, visai debīlu pozīciju uzturlīdzekļu parādnieku jautājumā, kur acīmredzami ir izvērsts hibrīdkarš ar visiem tam raksturīgajiem propogandas līdzekļiem no valsts puses, akli pavērstiem pret tiem, kam kaut kas ir nogājis greizi šajā dzīvē, bet neviens par to neliekas ne zinis, TV3 komandai uzsākt projektu, kurā atsoguļotu jau reālus uzturlīdzekļu parādnieku dzīvesstāstus, bet ne no šīs valstī bezatbildīgi izvērstās propogandas puses, kas neparedz rēķināšanos ar cilvēkiem, bet gan izrēķināšanos. Man prasītos redzēt, iepazīt un saprast to cilvēku kontingentu, kam dzīvē nav viss tik gludi gājis. Visticamāk, tie nav visu mūžu bijuši kādi tur bomži, kuri pret sievietes gribu vai paši ar varu vai viltu ir ievilkti ģimeniskās attiecībās, tad pamesti vai paši to mīlas ligzdiņu atstājuši. Manuprāt, te atklātos visai plašs un arī inteliģencei tuvu stāvošs diapazons. Iespējams, tie ir arī visādi citādi cienījama darba darītāji (vai vismaz tādi kādreiz bijuši). Manuprāt, tas ir galēji netaisnīgi, ka valsts ar šiem cilvēkiem nestrādā. Augsti civilizētā valstī līdz ar pirmajām uzturlīdzekļu parāda pazīmēm pieklātos par šiem cilvēkiem sākt pastiprināti interesēties sociālajam dienestam ar krīzes psihologu priekšgalā. Un Latvijai kā valstij pat būtu jāuzliek par ienākumu neatlaist šos cilvēkus likteņa varā, bet gan pieskatīt un ģimenes lietu ietvaros risināt šīs domstarpībs starp iespējām, gribēšanu un varēšanu

  Personīgi es uzskatu, ka ne jau šie cilvēki ir parādā valstij, bet gan otrādi - valsts ir parādā šiem cilvēkiem. Apskatieties, kādus dokumentu plūdus ir sarakstījuši ierēdņi, lai atkratītos no ģimenei labvēlīgas vides nodrošināšanas Latvijā un kauninātu tos, kas ar to minimumu, ko Latvija tiem garantējusi, nav spējuši tikt galā un izsisties cilvēkos. Un par to visu ierēdņi ir saņēmuši (vēl joprojām saņem algas), paši neko izšķiroši kvalitatīvu priekš šiem ļaudīm nedarot, tikai darbojoties kā soģi pret cilvēkiem, kuri lielākais vairums vienkārši bezjēgā kaut kur nostrādā savu dzīvi, jo kur tu cilvēks liksies (jā, dažs labs arī iedzerot un cerot uz labākiem, viņam saprotamiem laikiem, dažs labs dzerot, jo tā izdzīvot ir lētāk un arī veselais saprāts uz laiku tiek nomākts, kad trejdeviņas reizes tie no valsts puses caur dupšu deldētājām bābām valsts kantoros pasūtīti kur acis rāda), izsalkuši pēc mīlestības un padoma - reāla, ne pazemojoša, un vērā ņemami taustāma. Ja apkopotu visus līdzekļus, ko valsts ir tērējusi un vēl joprojām tērē savai soģu politikai, vērstai pret kādu no šiem vecākiem (tātad tas emocionāli grauj arī to bērnus, ja vien tie nav laboratorijas apstākļos mēģenēs radīti), kuriem ir atklāti pateikts- ejiet tur, nezin kur- tātad uz pelēkās ekonomikas zonu vai ekonomiskajā izsūtījumā,- un atnesiet mums džunguru naudas, tātad - ja apkopotu šos valsts bezjēgā tēriņus un novirzītu tos uz ģimenes pabalstiem uzturlīdzekļu parāda segšanai, lietas būtu atrisinājušās pašas no sevis bez visa šī dzimumnīdēju jandāliņa, kas riņķī un apkārt ģimenes lietām uzturlīdzekļu jautājumos valstī ir izvērtusies. Jā, ar muldēšanu draudzēties ierēdņus māca, bet ar matemātiku iedzīvotāju labā ne sevišķi - tā viņiem nav vajadzīga. Ja kas, sirdsapziņas atslodzei pieslēgsies kādam ES fondam, lai veicinātu labklājības sildīšanu valstī, pašiem algas būs, bet tie, kuru vārdā tiešām kas reāli kvalitatīvs un taustāms izdarāms būtu, grims uzturlīdzekļu parādos. Valsts ir parādā šiem ļaudīm, bet ne otrādi. Valsts ir parādā..
 • Jurists.
  0 0 0

  Jurists.

  Tas kas notiek šitai valsti. Ir sviests. Miļie cilveki tiesu lietu sistemai ir pofig kurš maksa, galvenais ka atrod grekazi kurš maksa alimentus. Kaut cilvekam nau jamaksa. Jo re siviete aizlaizš pie cita kamer virs melnas miesas nemas pa arzemem lai savilktu galus. Atbrauc uz lv. Sieva jau laiž pa kreisi. Protams šķiršanas. Mate bernu neadod. Tiesa protams matei taisniba vairak tieslietu sistemas negrib dzirdet. Galvanais lai ir kas maksa. Un te sakas problemas. Latvieši ir principala tauta. Protams un tas ir tikai saprotami ka berna tevs nemaksas. Par ko maksat. Pa tieslietu stulbajiem likumiem. Valsts preti vispar nenak. Kaut pie teva bernam butu labak. Bet tiesa vienmer ir mates puse. Lai tevs musdienas kaut ko panaktu. Tikai ar kukuļiem. Savadak maksa. In te vel taisas čerties pie tiesibam. Miļa tauta. Gribat palikt vispar bez nodokļu maksatajiem. Arzemes vakances netrukst. Man ar to jasaskaras katru dienu. Es personigi ka jurists. Iesaku brauciet prom. Lai ta valdiba iet uz vienu vietu.
 • Katrina
  0 0 0

  Katrina

  Bērni rodas diviem piedaloties ? Ok, tam visi piekrīt , mēs visi zinām kā rodas bērni , uz vīrieša jautajumu - vai tu izsargājies, seko atbilde jā .Tikai kā uzticēšanās , pēctam viņa ir stāvoklī , bērns no vīrieša puses negribēts un neplānots . Ko nevarētu teikt par otru pusi , jo atrast maksātspējīgs vīrietis. Viņu noģērbj puspliku , jo kur tad bāzi savu krānu. Morāle ? Arī prezervatīvs nedod garantiju palikt kopa ar savu maku , jo ari no prezervatīva ierāpo bērni :D Un tad ir ''šausmīgs'' prieks maksāt pusi mūža par savu stulbumu .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl