Uzzini, kādas savstarpējās saziņas metodes izmanto ziemeļbrieži!

0 Komentāru
Uzzini, kādas savstarpējās saziņas metodes izmanto ziemeļbrieži!
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Lai savā starpā sazinātos, ziemeļbrieži izmanto dažādas metodes, tostarp balsis un uz zemes atstātas smaržu vēstules, informē Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Tāpat ziemeļbrieži rāda citiem bara dzīvniekiem savu “astes spoguli” un knikšķina kāju cīpslas.

Kā skaidro zoodārza pārstāvji, astes spogulis ir balts laukums uz ķermeņa pakaļējās daļas kopā ar bēgot gaisā saslieto no apakšpuses balto asti, kā rezultātā gaišais laukums kļūst vēl lielāks un labāk pamanāms. Lai viss bars bēgšanas laikā neizklīstu, aizmugurē iepalikušie dzīvnieki skatās, kur priekšā zibinās baltie “astes spoguļi”, un tiem seko.

Rīgas Zooloģiskā dārza publiskotajā video ir iespējams arī sadzirdēt, kā, sperot soļus, ziemeļbriežiem knikšķ kājas. Tā notiek, kad cīpsla pārslīd pāri kājas kauliņam, radot skaņu. Šāds saziņas veids kalpo, lai sliktas redzamības apstākļos, piemēram, naktī vai putenī, sadzirdētu pārējo bara locekļu pārvietošanos.

Ziemeļbrieži savvaļā izplatīti ziemeļu puslodē tundras zonā. Eiropā senākos laikos savvaļas ziemeļbriežu areāls sniedzās tālāk uz dienvidiem nekā šobrīd. Vācijā ziemeļbrieži bija sastopami līdz Romas laikiem, Britu salās līdz Viduslaikiem, Polijā – līdz 16. gadsimtam. Eiropas ziemeļos sastopamais meža ziemeļbriedis (Rangifer tarandus fennicus) ir viena no skaitā mazākajām ziemeļbrieža pasugām. Savvaļā ir tikai divas nelielas populācijas Somijā (kopā mazāk par 2000 dzīvnieku) un populācija Karēlijā. Nav informācijas, vai šīs pasugas ziemeļbrieži vairs sastopami tālāk Krievijā.

Interesants fakts:

Somijā starp meža ziemeļbriežu un pussavvaļā mītošo mājas ziemeļbriežu baru apdzīvotajiem rajoniem izveidoti žogi, lai novērstu dzīvnieku savstarpēju krustošanos.

0 Komentāru