Uzzini, kādas plašākas pulcēšanās iespējas jūnijā būs vakcinētiem cilvēkiem!

42 komentāri
Uzzini, kādas plašākas pulcēšanās iespējas jūnijā būs vakcinētiem cilvēkiem!
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Jūnijā līdz ar lielāku vakcinācijas aptveri pret Covid-19 vakcinētiem vai vīrusu pārslimojušiem cilvēkiem būs plašākas iespējas pulcēties, uzzini, kādas tās būs!

Veselības ministrijā (VM) “Skaties.lv” informēja, ka valdība, 27. maijā, atbalstīja vairākas izmaiņas, kas tostarp no 15. jūnija ļaus pulcēties vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem. Cilvēkiem, kas nav vakcinējušies, drošības pasākumi tiks pakāpeniski mazināti atbilstoši iepriekš lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.

Kādas izmaiņas paredzētas vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem?

1. Ja pakalpojuma sniedzējs ir vakcinējies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā pārslimojis Covid-19, no 1. jūnija drīkstēs individuāli sniegt visa veida skaistumkopšanas pakalpojumus, sporta inventāra nomas un fotopakalpojumus, kā arī citus saimnieciskos pakalpojumus klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tas nozīmē, ka telpā atrodas tikai pakalpojuma sniedzējs un viens klients (sporta inventāra nomas, pirts, saunas un fotopakalpojumu gadījumā viens pakalpojumu sniedzējs un viena mājsaimniecība). Šajā gadījumā klientiem nav jābūt vakcinētiem.

Izmaiņas no 1. jūnija attieksies arī uz sociālās aprūpes centriem – būs iespējams uzņemt vakcinētus vai Covid-19 pārslimojušus apmeklētājus no vienas mājsaimniecības.

2. No 15. jūnija cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši pēdējā pusgada laikā, drīkstēs tikties no vairākām mājsaimniecībām līdz 20 cilvēkiem. Varēs tikties gan telpās, gan ārpus tām un nebūs jālieto sejas maskas un jāievēro distanci.

No 15. jūnija pret Covid-19 vakcinētie vai to pārslimojušie drīkstēs piedalīties publiskos pasākumos, profesionālās pilnveides kursos, laulību ceremonijās, apmeklēt kafejnīcas, kino teātra izrādes, koncertus, klubus un saņemt citus līdzīgus pakalpojumus bez sejas maskām un neievērojot divu metru distanci. Darbiniekiem, kuri ir saskarē ar apmeklētājiem, jābūt vakcinētiem vai izslimojušiem Covid-19 un jākontrolē prasībām neatbilstošu cilvēku neielaišanu.

Pret Covid-19 vakcinētie vai to pārslimojušie no 15. jūnija varēs apmeklēt sporta klubus

  • sporta klubos šādi cilvēki drīkstēs trenēties individuāli
  • apmeklēt grupu nodarbības

Vienlaikus valdība vienojās vēl pilnveidot regulējumu un precizēt kārtību pasākumiem ar bērnu klātbūtni.

Kādi izņēmumi no vispārējās epidemioloģiskās kārtības pret Covid-19 vakcinētajiem vai to pārslimojušajiem ir pieejami jau patlaban?

  1. Jau šobrīd drīkst pulcēties darba vietā (līdz 20 cilvēkiem), mēģinājumos un treniņos bez sejas maskām un bez distances ievērošanas. Nav arī jāveic Covid-19 regulārie testi.
  2. Pēc saskarsme ar Covid-19 saslimušo var neievēro mājas karantīnu, bet nedēļas laikā jāveic Covid-19 tests.
  3. Nav jāievēro pašizolācija, atgriežoties Latvijā no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, vai Šveices Konfederācijas, kā arī Apvienotās Karalistes.

Kā varēs pārliecināties, ka Covid-19 izslimots vai cilvēks pret to ir vakcinējies?

No 1. jūnija ikvienam būs iespēja elektroniski vietnē www.Covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, ka cilvēks ir vakcinējies pret Covid-19 vai to pārslimojis. Informācija par to būs pieejama digitālā formātā vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Pakalpojuma sniedzēji varēs pārliecināties par cilvēka statusu tīmekļa vietnē www.Covid19Verify.lv vai izmantojot speciālu lietotni ar QR koda lasītāju.

No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izlimošanas fakta pārbaudei iekļausies kopīgajā Eiropas digitālā zaļā sertifikāta sistemā.

Uz ko attiecas plašākas iespējas pulcēties?

Uz vakcinētiem cilvēkiem divas nedēļas pēc pilna vakcinācijas cikla vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas “Vaxzevria” devas (pēc 90 dienām jāsaņem otrā deva). Tāpat uz pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimojušajiem. Lai neievērotu pašizolāciju, cilvēkam jāsaņem arī otrā “AstraZeneca” ražotāja vakcīnas deva un no tā brīža jāpaiet divām nedēļām.

Ja cilvēks nevar sertifikātu iegūt elektroniski, to papīra veidā pēc pieprasījuma izsniegs ārstniecības iestāde vai to varēs iegūt kādā no vienotās valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centriem.

VM aicina ikvienu, kurš to vēl nav izdarījis, pieteikties savai vakcīnai pret Covid-19 interneta vietnē, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt sevi un apkārtējos no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

42 komentāri