Uzzini, kādas izmaiņas gaidāmas lielveikalos no nākamā gada vasaras

6 komentāri
Uzzini, kādas izmaiņas gaidāmas lielveikalos no nākamā gada vasaras
Ilustratīvs foto (Zane Bitere / LETA)

Jau nākamā gada vasarā veikalos pircējiem vairs nebūs pieejami bezmaksas vienreizējie plastmasas maisiņi.

Mazos plastmasas maisiņus joprojām, it sevišķi lielveikalos, bieži piedāvā bez maksas. Visdrīzāk tāpēc Latvijā  plastmasas maisiņu patēriņš jau pirms diviem gadiem bija par desmit maisiņiem gadā augstāks nekā vidēji Eiropā. Neskatoties uz to, ka vienreizējiem plastmasas maisiņiem šā gada sākumā par 25% paaugstināts  nodoklis, maisiņu patēriņš turpina pieaugt.

Eiropas Parlamenta izvirzītie mērķi paredz, ka jau pēc nepilniem diviem gadiem plastmasas maisiņu patēriņš jāsamazina vairāk nekā divas reizes līdz 90 iepakojumiem gadā uz vienu iedzīvotāju, bet 2025. gadā – vēl krietni mazāk.

Vides ministrijas pārstāve atzīst, ka, pat paaugstinot nodokli maisiņu, patēriņš turpina pieaugt, tāpēc nolemts bezmaksas maisiņu dalīšanu aizliegt.

LNT uzrunātie pircēji vairumā gadījumu samierinātos un maksātu par maisiņiem. Taču tajā pašā laikā sagaida, ka vienreizējiem maisiņiem jābūt ir bezmaksas.

TOP komentāri

 • ALENS DELONS
  +12 +12 0

  ALENS DELONS

  KO PIEDAVĀS MAISIŅU VIETA? VAI IETEIKS BĒRT KABATĀS? PAPIRA MAISIŅUS ESMU REDZĒJIS TIKAI TUR KUR TIRGO MAIZĪTI.
 • rits
  +10 +10 0

  rits

  Pirms, ko aizliedz, nedaudz jāpadomā! Kur alternatīva??? Vai cepumus un gaļu -kabatā?
 • ilonciks
  +11 +10 -1

  ilonciks

  Piekrītu , ja reiz aizliegs un noņems pircējiem maisiņus , tad lai dod pretīm ko citu !Neņemsim tak mēs no mājās maisiņus un neturēsim visu laiku kabatā ar domu , ka ..ja nu sanāk ieskriet veikalā un ko nopirkt no augļiem vai dārzeņiem ...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl