Uzturlīdzekļu nemaksātāju skaits šobrīd sasniedz 40 000; lielākoties tie ir jauni vīrieši

4 komentāri

Uzturlīdzekļu nemaksātāju skaits šobrīd sasniedzis 40 000, tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) direktors Edgars Līcītis.

Vienlaikus viņš atklāja, ka pēdējo divu gadu laikā, kopš ieviestas sankcijas uzturlīdzekļu nemaksātajiem, būtiski audzis atgūto līdzekļu apjoms.

“Mēs redzam, ka atgūto līdzekļu apjoms salīdzinājumā ar 2016. gadu ir būtiski audzis. Piemēram, 2016. g. bija atgūti četri miljoni eiro, bet pagājušajā gadā jau tuvu astoņiem miljoniem eiro,” pauda Līcītis.

Vaicāts, kāds ir galvenais uzturlīdzekļu nemaksātāju profils, UGF direktors norādīja: “Statistiski redzam, ka lielākajā daļā tie ir jauni vīrieši vecumā līdz 45 gadiem, kuri dzīvo Pierīgā vai Rīgas apkārtējos novados. Līdz ar to mēs redzam, ka tās atrunas, ka nav darba vai citi objektīvi apstākļi ir tikai atrunāšanās, tādēļ mēs strādājam pie jaunām sankcijām.”

Iepriekš jau vēstīts, ka arvien jaunas sankcijas tiek ieviestas pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem. Saeimā nolēmusi, ka alimentu nemaksātājiem būs liegta medību, sporta un kolekcijas ieroču iegādāšanās un lietošana.

4 komentāri