Uzticības tālrunis rīko akciju “Es audzinu viens”

Pievienot komentāru

Lai sniegtu atbalstu un psiholoģisko palīdzību vientuļajiem vecākiem, Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis pirmo reizi rīko akciju “Es audzinu viens!”.

Vecākiem sniegto konsultāciju skaits katru gadu pieaug. Vidēji gadā pēc palīdzības vēršas vairāk nekā divi tūkstoši vecāku.

Bieži vien tie ir izmisuši vientuļie vecāki, kuri nereti jūtas izmisuši tieši bērna audzināšanas jautājumos.

Zvanot uz uzticības tālruni, atbalstu meklē gan jaunās māmiņas, kuras nav drošas, vai pareizi audzina mazuli. Gan arī tie pusaudžu vecāki, kuriem neveidojas kontakts ar savu bērnu.

Amanda Vēja
VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore

Tā ir psiholoģiska konsultācija. Bet, protams, gadījumi, kādos vēršas vecāki, ir ļoti, ļoti atšķirīgi. Kāds no vecākiem tiešam vēlēsies saņemt psiholoģisko palīdzību. Runājot par sevi, par savām sajutām. Ar ko viņš netiek galā, kas sagādā grūtības. Kāds no vecākiem varbūt vēlēsies pārrunāt jautājumus saistībā ar bērnu tiesību aizsardzību.

Zvanīt uz uzticības tālruni vientuļie vecāki var jebkurā diennakts laikā. Psihologa palīdzību var saņemt ne tikai tie, kas atrodas krīzes situācijā, bet visi, kam ir nepieciešams profesionāls atbalsts, kā arī informācija par to, kā atrisināt konkrēto problēmu.