Uzticības tālrunis bērniem un jauniešiem karsts; vissmagākie ir pusaudžu zvani naktīs

Komentāri

Neatrisinātas problēmas moka ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus. 200 zvanus nakts laikā ik mēnesi saņem uzticības tālrunis, kas paredzēts jauniešiem un bērniem. Šāda iespēja piezvanīt parādījās pavasara sākumā, un telefons naktīs ik pa laikam kļūst karsts no zvaniem.

Jauniešu un bērnu neatrisinātās problēmas bieži samilzt tieši vēlās vakara stundās, jo īpaši naktī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzticības tālruņa konsultante, psiholoģe Ilze Garkalne 

Zinām, ka reizēm ir daudz dažādu domu, daudz dažādu emociju, kas traucē gan justies priecīgiem, gan dažkārt aizmigt. Tieši tas ir brīdis, kad vēlās vakara stundās, agrās rīta stundās, dažkārt arī naktī, ir iespēja, kad var piezvanīt, kad citi guļ un nav blakus.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis dienā ik mēnesi saņem vidēji 6 tūkstošus zvanu, bet naktīs 200. Tas nav daudz, bet problēmas, kāpēc tiek zvanīts, ir ļoti sasāpējušas.

Zvanu temati naktīs atšķiras. Tumšajā diennakts laikā pie speciālistiem biežāk vēršas pusaudži un jaunieši.

Amanda Vēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Naktīs mēdz zvanīt arī pieaugušie, kuriem izveidojusies nesaprašanās ar bērniem. Vasarā, pēc uzticības tālruņa psihologu novērojumiem, zvanu skaits sarūk, jo lielākā daļa konfliktu izveidojas skolā ar vienaudžiem vai skolotājiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl