Uzticības tālruņiem arvien biežāk jāuzklausa no vardarbības cietušu bērnu stāsti

Komentāri

Bērnu uzticības tālrunis saņem arvien vairāk zvanu par vardarbību, tostarp arī par pamešanu novārtā, nedrošu vidi internetā un seksuālu vardarbību. Šie fakti satrauc zvanu saņēmējus – psihologus, kas dažkārt saņem pat 40 zvanus diennaktī.

Pirmajās septembra dienās zvanītāju skaits uz uzticības tālruni pieaug. Bērni satraucas par skolas sākumu, arī par savstarpējām attiecībām un to, kā sadzīvot ar vecākiem un skolotājiem. Kopumā pērn saņemti gandrīz 64 000 zvanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Psihologus uztrauc tas, ka arvien pieaug zvanu skaits par smagākām problēmām – lielākoties par emocionālu un fizisku vardarbību, pamešanu novārtā, interneta drošību un arī seksuālu vardarbību. Bieži vien bērni zvana regulāri un tikai pēc kāda laika sāk stāstīt par savām patiesajām problēmām.

Tāpat izdodas novērst traģēdijas, kad bērni plānojuši veikt pašnāvību, abortu vai aizbēgt no mājām un vairs neatgriezties. Uzticības tālruņa psihologi norāda, ka nereti bērnos depresiju izraisa vecāku rīcība, sevišķi gadījumos, kad mammas un tēti Ziemassvētku laikā dodas uz ārzemēm, jo maldīgs ir priekšstats, ka zvana tikai no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm.

Foto:

Taču zvana arī paši vecāki un pedagogi, kas nesaprot, kā veidot attiecības ar pusaudžiem, un vai viņu audzināšanas metodes ir pareizas.

Uz uzticības tālruni visvairāk zvana, sākoties mācību gadam, vasarā naktīs un Ziemassvētkos, kad daudzi pusaudži jūtas vientuļi un pamesti. Tāpēc pedagogi uzskata, ka lielā mērā vaina par bērnu vientulību un izmisumu jāuzņemas vecākiem, jo zvans uz uzticības tālruni ir pēdējais glābiņš šiem novārtā pamestajiem jauniešiem. Uzticības tālrunis: 116111 darbojas visu diennakti un ir bezmaksas, zvanot no jebkuras tālruņa līnijas.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl