Uzskatāms piemērs: kas notiek, kad lidojošās papīra laternas laiž gaisā, kur nevajag?

1 komentārs
Uzskatāms piemērs: kas notiek, kad lidojošās papīra laternas laiž gaisā, kur nevajag?
Facebook

Kāzu laiks, dzimšanas dienas svinības vai kāds cits gaišs un patīkams notikums Latvijā nereti tiek svinēts arī ar kādu Ķīniešu tradīciju – lidojošu laternu palaišanu gaisā. Taču, izrādās, ka tas var beigties visai nelāgi, ja laterna ielido tur, kur nebūtu vēlams, piemēram, svešas mājas pagalmā vai sausa koka lapotnē.

Piemēram, kāda nomaldījusies laterna ielidojusi kāda vīrieša privātīpašumā, un viņam nācies dzēst šo ugunsgrēku. Par laimi, šoreiz nekas ļauns nav noticis.

“Ja jūs nekādi nevarat iztikt bez svešu tautu un sev neizprotamu tradīciju piesavināšanās, tad komplektā paņemiet arī viņu veselo saprātu! Savas smirdīgās naktslampiņas palaist pa vējam dzīvojamo māju rajonā ir ne tikai truli, bet debili! Ticiet droši – nevienam nav ne mazākā luste nakts vidū rāpties uz jumta, lai dzēstu tur uzkritušu liesmojošu papīra turzu ar degošu sveci galā. Zemē, no kuras šīs gaisa lampas nāk, tās parasti izmanto okeāna krastā, tuksnesī vai Fudži kalna galā. Bet pilsētā sarullējiet savas krāsainās kulītes mazos rullīšos un kopā ar visām svecēm iebāziet…,” tik skarbi par lidojošo laternu izteicies kāds sociālā tīkla Facebook lietotājs, kuru acīmredzami nokaitinājušās piespiedu aktivitātes uz sava jumta.

Lidojošās laternas patlaban ir aizliegtas tādās Eiropas valstīs kā Austrija, Vācija, Malta, Spānija, Itālija.

Patlaban Latvijā tās liegts izmantot 50 kilometru rādiusā no lidostām, kā arī Rīgas teritorijā, kā arī citās dzīvojamās vietās un mežu tuvumā.

Vidēji viena laterna deg desmit minūtes. Pūšot vējam no nevēlamas puses, tā var tikt iepūsta mežā, sausā pļavā, kāda cilvēka malkas šķūnītī vai uz balkona.

Būsim piesardzīgi!

Lūk, foto!

1 komentārs