Uzsākti Preses nama demontāžas darbi

1 komentārs
Uzsākti Preses nama demontāžas darbi
KASPARS DOBROVOĻSKIS

Uzsākti demontāžas darbi topošā Preses nama kvartāla teritorijā, kuru rezultātā iecerēts nojaukt bijušo Preses nama tipogrāfijas ēku ar tai piegulošajām palīgēkām, kā arī daļēji demontēt iekštelpu konstrukcijas Preses nama daudzstāvu ēkā, informēja projekta attīstītāji.

Jaunā Preses nama kvartāla pirmās projekta kārtas attīstības posmā paredzēts izbūvēt A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar futbola laukumu uz ēkas jumta un “Holiday In”n viesnīcu, kas būs pirmā “InterContinental Hotels Group” (IHG) viesnīca Latvijā.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 kvadrātmetri paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 kvadrātmetri mazumtirdzniecības telpām, 40 000 kvadrātmetri multifunkcionālu telpu izveidei, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota “Holiday Inn viesnīca” ar 307 numuriem.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai. Līdzās biroju un kopstrādes telpām, kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Pirmās kārtas izbūvi iecerēts pabeigt 2022.gada vasarā. Projekta attīstītājs ir investīciju fonds “Lords LB Special Fund V.”, bet projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā – “PN Project”.

“Lords LB Special Fund V” izveidots ieguldījumu veikšanai nekustamā īpašuma projektos Latvijā. Fonds darbosies vismaz astoņus gadus. “Lords LB Special Fund V” fondā ieguldījumus veikuši investori no Lietuvas un Skandināvijas valstīm.

“Lords LB Asset Management” ir Lietuvas Bankas licencēta investīciju pārvaldes sabiedrība, kas no 2008.gada sniedz pakalpojumus uzņēmumiem un privātiem investoriem.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “PN Project” 2019.gadā strādāja ar 100 552 eiro apgrozījumu un guva 6,993 miljonu eiro peļņu. Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Mindaugs Marcinkevičs un Andrjus Stonkus.

1 komentārs