Uzpircēju cīņas: ogu un sēņu lasītāji kļuvuši slinkāki

4 komentāri
Uzpircēju cīņas: ogu un sēņu lasītāji kļuvuši slinkāki
LETA

Šobrīd ir īstais laiks, lai varētu doties peļņā uz mežu. Pēc melleņu un gaileņu kilogramiem teju ikkatrā Latvijas miestā cīnās vairāki uzpircēji. Taču meža velšu piegādātāju šogad gan esot kļuvis krietni mazāk.

Piejūras meži melleņu pilni. Ogotāji smej, – zemē mētājas nauda, ko, ja nav slinkums, atliek tikai pacelt.

No Kandavas atbraukušajai ģimenei tā ierasta rūpala. Ik sezonu viņi dodas mežā ķemmēt melleņu mētras. Nopelnīt varot labi, esot tā vērts. Uz visiem savi 70 eiro dienā sanākot.

Par mellenēm šobrīd vidēji maksā vienu eiro kilogramā. Par gailenēm vairāk – līdz trīs eiro kilogramā.

Video

Piejūras mežos sūdzas, ka gaileņu sanākot vien vēdera tiesai. Tāpēc vismaz Engures pusē ar sēnēm bizness nesanāk. Ar mellenēm gan.

Engurē ogu uzpirkšanas punkti nav jāmeklē. To šeit ir uz katra stūra. Atliek tikai būt acīgiem. Ogu uzpirkšanas norādes ceļmalā, uz stabiem, ziņojuma dēļa, pie veikaliem, privātmāju durvīm. Konkurence gana liela, tāpēc uzpircēji sūkstas.

Ogas ved prom katru dienu. Kad pie Birutas tantes viesojas LNT, stūrī piepildītas vien trīs kastes. Bet ir bijis tā, ka nav kur apgriezties. Turklāt par melleņu ražu šogad nevarot sūdzēties. Ogu daudz un labas. Turklāt gatavākas kā citkārt, kad nācies aizrādīt par salasītām zaļām.

Pie cita uzpirkšanas punkta nost no centra vairāk mežmalā kustība lielāka.

Visi LNT ziņu sastaptie meža velšu uzpircēji gan nebija īstie ogu realizētāji. Kas ar ogām tālāk notiek, viņiem ir tikai aptuvens priekšstats – vieni zina teikt, ka paliek tepat pašmāju ražotājiem, citi – ka vešanai uz ārzemēm.