14 komentāri
Uzņēmumi, kas ēdina savus darbiniekus, no nākamā gada varēs nemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli
LETA

Uzņēmumi, kas uzņēmušies savu darbinieku ēdināšanu, no nākamā gada par šiem tēriņiem varēs nemaksāt iedzīvotāju ienākumu nodokli, ziņo laikraksts Dienas Bizness.

Ideja par nodokļu neiekasēšanu no summām, ko atbildīgi darba devēji tērē par darbinieku ēdināšanu, nav jauna – par tādas nepieciešamību tiek runāts vairāk nekā desmit gadus. Tagad gan Māra Kučinska vadītā valdība apņēmusies to iedzīvināt.

LDDK sociālo un darba lietu eksperts Pēteris Leiškalns šo ideju sauc par apsveicamu – darbinieku ēdināšana ir darba devēju attieksme pret saviem darbiniekiem, viņam piekrīt arī vairāki uzņēmumi.

“Darba devējam ēdināt darbiniekus ir ļoti svarīgi. Tam ir miljons argumentu – sākot ar to, ka tas ietaupa darba stundas, novērš veselības riskus utt.,” pauž Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks. Uzņēmums savā birojā darbiniekus ēdina jau vairākus gadus.

“Ēdiens ir pamatvajadzība, bez kā nevar iztikt. Ja cilvēks ir darbā, apmierināt šo pamatvajadzību, ir tikai loģiski – tāpat kā tiek nodrošināts dzeramais ūdens, kancelejas piederumi un galu galā – tualetes,” sacīja Palkavnieks.

Finanšu ministrijas aplēses gan liecina, ka šāds jaunievedums 2017. gadā samazinās nodokļu ieņēmumus par aptuveni 3,95 miljoniem eiro, bet 2018. gadā – jau par 8,87 miljoniem eiro.

TOP komentāri

 • Rihards
  +4 +4 0

  Rihards

  Tev kaut mazākais priekšstats par uzņēmējdarbību un nodokļiem, kuri jāmaksā valstij, ir?
  Uzņēmumi kopš laika gala maksā: VSAOI, IIN, PVN, UDRN un citi nodokļi...
  Ja Jums nav īsti skaidrības par šiem jautājumiem - nevajag rakstīt komentāru, it kā Jūs zinātu par ko rakstāt.
 • Marta
  +3 +3 0

  Marta

  Ēdināšana protams ir laba lieta, bet gan jau izdomās, ar ko jābaro un tad beigās tas nodoklis būs lētāks ,kā pārtika.
 • Saule
  +3 +3 0

  Saule

  No kaaa Latvija maksas soc.pabalstus?Kas tiks apcirpts lai to budzetu kompensetu??

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl