Uzņēmēju priekšlikums no veselības aprūpes “pamata groza” izslēgt ģimenes ārstus nav guvis deputātu atbalstu

0 Komentāru
Uzņēmēju priekšlikums no veselības aprūpes “pamata groza” izslēgt ģimenes ārstus nav guvis deputātu atbalstu
Edijs Pālens / LETA

Pretrunīgi vērtētais uzņēmēju priekšlikums no veselības aprūpes pamatpakalpojumu groza izslēgt ģimenes ārstus nav guvis deputātu atbalstu. Tātad joprojām valsts šos pakalpojumus nodrošinās arī tiem iedzīvotājiem, kuri nemaksā sociālo nodokli.

Jaunā likumā pamata ir ideja sadalīt valsts sniegto veselības aprūpi divās daļās – pirmo jeb minimālo pakalpojumu grozu saņems visas personas neatkarīgi no veiktajām sociālajām iemaksām.

Tas paredz neatliekamo medicīnisko palīdzību, dzemdībās, kā arī ģimenes ārstu pakalpojumus un izrakstītās kompensējamās zāles.

Savukārt pārējie valsts apmaksātie medicīniskie pakalpojumi pienāksies tikai tiem, kuri veic iemaksas veselības apdrošināšanai.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera rosināja no minimālā groza izslēgt ģimenes ārstu pakalpojumus, tādējādi mudinot iedzīvotājus piedalīties valsts veselības aprūpes finansēšanā.

Marģers Zeitmanis
LTRK pārstāvis

Pretējā gadījumā, ja šodien mēs tik ilgi diskutējam. Pēc dziļākas būtības mēs esošajai sistēmai veicam tādu kosmētisko remontu, nevis kapitālo remontu. Savukārt “kamera” ir par to, ja mēs kaut ko mainām valstī, tad ļoti pamatīgu un fundamentāli ieviešamam jaunus principus.

Veselības ministrijas ieskatā šāda situācija nebūtu pieļaujama – ģimenes ārsti ir pirmā vieta, kur jāvēršas pēc palīdzības. Jautājums gan ir par pakalpojumu apmēru.

Daina Mūrmane-Umbraško
Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece

Mums palika vienošanās, ka mēs vēl paskatāmies, cik liels ir tas pakalpojumu grozs – vai tie ir laboratorijas izmeklējumi, vai tie ir diagnostiskie izmeklējumi, ko ģimenes ārsts varētu šajā tvērumā nodrošināt.

Līdzīgās domās ar Veselības ministriju bija Saeimas Sociālo un darbu lietu komisija, kuras atbalstu uzņēmēju organizācijas rosinājums šodien neguva.

Viens no mājasdarbiem, ko deputāti sagaida no ministrijas ierēdņiem, ir precīzi pateikt, kādus pakalpojumus saņems tie iedzīvotāji, kuri veiks iemaksas veselības apdrošināšanai.

0 Komentāru