Komentāri

Pretrunīgi vērtētais uzņēmēju priekšlikums no veselības aprūpes pamatpakalpojumu groza izslēgt ģimenes ārstus nav guvis deputātu atbalstu. Tātad joprojām valsts šos pakalpojumus nodrošinās arī tiem iedzīvotājiem, kuri nemaksā sociālo nodokli.

Jaunā likumā pamata ir ideja sadalīt valsts sniegto veselības aprūpi divās daļās – pirmo jeb minimālo pakalpojumu grozu saņems visas personas neatkarīgi no veiktajām sociālajām iemaksām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas paredz neatliekamo medicīnisko palīdzību, dzemdībās, kā arī ģimenes ārstu pakalpojumus un izrakstītās kompensējamās zāles.

Savukārt pārējie valsts apmaksātie medicīniskie pakalpojumi pienāksies tikai tiem, kuri veic iemaksas veselības apdrošināšanai.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera rosināja no minimālā groza izslēgt ģimenes ārstu pakalpojumus, tādējādi mudinot iedzīvotājus piedalīties valsts veselības aprūpes finansēšanā.

Marģers Zeitmanis
LTRK pārstāvis

Pretējā gadījumā, ja šodien mēs tik ilgi diskutējam. Pēc dziļākas būtības mēs esošajai sistēmai veicam tādu kosmētisko remontu, nevis kapitālo remontu. Savukārt “kamera” ir par to, ja mēs kaut ko mainām valstī, tad ļoti pamatīgu un fundamentāli ieviešamam jaunus principus.

Veselības ministrijas ieskatā šāda situācija nebūtu pieļaujama – ģimenes ārsti ir pirmā vieta, kur jāvēršas pēc palīdzības. Jautājums gan ir par pakalpojumu apmēru.

Daina Mūrmane-Umbraško
Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece

Mums palika vienošanās, ka mēs vēl paskatāmies, cik liels ir tas pakalpojumu grozs – vai tie ir laboratorijas izmeklējumi, vai tie ir diagnostiskie izmeklējumi, ko ģimenes ārsts varētu šajā tvērumā nodrošināt.

Līdzīgās domās ar Veselības ministriju bija Saeimas Sociālo un darbu lietu komisija, kuras atbalstu uzņēmēju organizācijas rosinājums šodien neguva.

Viens no mājasdarbiem, ko deputāti sagaida no ministrijas ierēdņiem, ir precīzi pateikt, kādus pakalpojumus saņems tie iedzīvotāji, kuri veiks iemaksas veselības apdrošināšanai.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl