Uzņēmējs Kaspars Čabs bērnus jau pirmsskolas vecumā mēģinās ieinteresēt inženierzinātnēs!

Pievienot komentāru
Uzņēmējs Kaspars Čabs bērnus jau pirmsskolas vecumā mēģinās ieinteresēt inženierzinātnēs!

Visi atceramies skolas laikus, bet, vai jūs atceraties, kurš bija jūsu mīļākais priekšmets? Atceroties skolas laikus, reti kuram mīļa bija matemātika, vēlāk algebra un ģeometrija, bet kāpēc? Tieši šo problēmu ar savu projektu mēģina atrisināt uzņēmējs Kaspars Čabs.

Projekta autors pats uzskata, ka iemesls, kāpēc matemātika lielai daļai jauniešu šķiet neinteresanta, ir pasniegšanas veids, kas var garlaikot lielu daļu skolēnu. Sekas var izjust pēc tam, kad pēc vidusskolas beigšanas daudzi izvairās no studiju programmām, kurās ir kaut nedaudz matemātikas.

Tā kā Kaspars ir saistīts ar Rīgas Tehnisko universitāti, viņš to redz ikdienā, kad studentu skaits, kuri vēlas apgūt inženierzinātnes, ar katru gadu samazinās. Tādēļ viņš ar savu projektu “AgirVision robotu skola” piedāvā neparastu veidu, kā bērnus jau pirmsskolas vecumā ieinteresēt inženierzinātnē un ar to saistītos mācību priekšmetos. Organizācija piedāvā bērniem apgūt robotiku un programmēšanu, ar robotu un citu iekārtu iesaisti mācību procesā. Bērni paši var veidot savus robotus un programmēt tos tā, lai tie veic kādu konkrētu uzdevumu. Papildu interesi rada radošais robotu izskats, gaismiņas, kustības.

Kaspars savu projektu jau realizē dzīvē, apbraukājot vairākas pirmsskolas iestāde,s mācot mazos topošos skolēnus, kuri pēc mācībām vēlās turpināt apgūt inženierzinātnes.

Ja arī jums šķiet, ka šāds projekts būtu interesants, balsojiet par Kasparu šeit!