Uzņēmēji neapmierināti ar lēmumu samazināt pieļaujamo apgrozījumu mikrouzņēmumiem

Komentāri

Valdība ir nolēmusi līdz 40 tūkstošiem eiro samazināt pieļaujamo apgrozījumu mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem.

Uzņēmēji ir sašutuši par šo un citu ierobežojumu ieviešanu, norādot, ka tādā gadījumā mikrouzņēmuma koncepts varētu kļūt bezjēdzīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmējam Oskaram Polmanim ir vairāki uzņēmumi, un viens no tiem pāris gadus izmanto mikrouzņēmuma nodokļa režīmu, lai attīstītu projektu un pārliecinātos, vai tas ir dzīvotspējīgs. Uzņēmējs ir sašutis par jaunākajām valdības virzītajām izmaiņām, kas attieksies uz šī nodokļa maksātājiem.

Oskars Polmanis
Uzņēmējs

Valsts nedaudz rīkojas, kā tāds draņķīgs veikaliņš, uz kuru es aizdodos, lai nopirktu desu, – es izvēlos to desu, kas man patīk vislabāk, un tad es eju pie kasieres, un viņa man saka – “nē šito desu nepērciet, man te nesanāks bērnudārzam nauda un nesanāks pusdienām desa manējā.

Lai arī mikrouzņēmumu nodokļu režīms tika radōts krīzes laikā, tomēr tas joprojām ir labs risinājums iesācējiem, uzskata uzņēmējs. Tādēļ viņš ir nikns par lēmumu no pašreizējiem 100 000 eiro līdz 40 tūkstošiem eiro samazināt mikrouzņēmuma gada apgrozījumu, no kura vienkāršā veidā jāmaksā 15% nodoklis.

Oskars Polmanis
Uzņēmējs

Es atvainojos, tas ir 110 eiro dienā, kas tas ir par uzņēmumu. Ko vispār ar 110 eiro dienā var izdarīt. Ja tiek saglabāti tie paši 5 darbinieki, kuriem drīkst maksāt 720 eiro algu, es atvainojos, par 40 tūkstošiem gadā nesanāk alga 720 eiro mēnesī, viņa vienkārši nesanāk. Kas ir šie par aprēķiniem.

Politiķi 40 tūkstošu eiro robežu izvēlējušies, lai to salāgotu ar apgrozījumu, no kura visiem uzņēmumiem jāsāk maksāt pievienotās vērtības nodoklis. Tomēr vienkārši aprēķini liecina, ka maksimāli atļautās 720 eiro algas samaksai pieciem darbiniekiem, gadā vajadzīgs 43 tūkstošus eiro apgrozījums, kas pārsniegtu atļauto robežu, un no starpības jāmaksā 20%.  Uzņēmējs aicina politiķu neradīt sistēmu, kas nav izmantojama.

Finanšu ministre uzsver, ka pašlaik  mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju vidējais gada apgrozījums ir 16 tūkstoši eiro gadā. Un panāktais par 40 tūkstošiem esot kompromisa variants.

Dana Reizniece-Ozola
Finanšu ministre

Bija ārkārtīgi liels spiediens vispār uz mikrouzņēmuma nodokļa režīma atcelšanu, kas manuprāt, nav īpaši prātīgi. Ja Tu mēģini sakārtot režīmu, kurš jau ir sabojāts, tāpēc, ka izmantots negodprātīgiem mērķiem, noteikti arī trāpa kādam, kas godīgi strādā.

Lai izskaustu savairojušos mikrouzņēmuma nodokļa režīma ļaunprātīgos izmantotājus, Saeimai vēl jāprecizē, cik daudzos šādos uzņēmumos var strādāt viens cilvēks un cik lielu algu saņemt – pašreiz reģistrētais rekords ir kāds izveicīgs cilvēks, kas vienlaikus ir darbinieks 28 mikrouzņēmumos.

 

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl