Komentāri

Arvien biežāk Latvijas pilsētu ielās dzirdami ielu muzikantu priekšnesumi. To izpildījums var būt ļoti dažādā līmenī. It īpaši to pamana Vecrīgas uzņēmēji, kuri uzskata, ka ielu mūziķu darbību būtu jāregulē. Savukārt Rīgas domē norāda, ka uz ielas muzikantiem attiecas tie paši sabiedriskās kārtības noteikumi kā uz visiem iedzīvotājiem un, ja muzikanta priekšnesums ir īpaši traucējošs, vienmēr ir iespēja saukt policiju. Tomēr uzņēmēji norāda, ka policija vienmēr nespēj palīdzēt, jo par sliktu mūzikas kvalitāti nevienu aizturēt nevar.

Ielu muzikanti tūrisma sezonas laikā sastopami arvien biežāk. Tāpat kā jebkuri mūziķi arī ielu muzikanti var krasi atšķirties – ielās skan gan mierīga un liega  mūzika, gan arī skaļa un tāda, kas dažiem var traucēt.

Ekrānuzņēmums

Viesnīcas “Hotel Rome” pārstāve norāda, ka viņu āra terase atrodas vienā no iecienītākajiem ielu muzikantu krustojumiem. “Ir ļoti bieži tā, ka cilvēki savstarpēji nevar sarunāties, traucē,” norāda viesnīcas pārstāve Līga Ploriņa.

Arī kādas nesen atvērtas kafejnīcas, kas atrodas tunelī no Vecrīgas uz autoostu, darbinieki diendienā sastopas ar muzikantiem, kurus drīzāk varētu dēvēt par pudeles brāļiem ar ģitāru. Kafejnīca klientu pievilināšanai atskaņoja savu mūziku, kas savukārt nepatika tuneļa muzikantiem.

“Mums tika pārrauti elektrības vadi, tas nav droši skaidrs, ka tie bija viņi, bet tas ir mūsu pieņēmums. Vēlāk salabojām tos, un tad tika izdauzīts stikls,” stāsta kafejnīcas ”Save My Day” darbiniece Arta.

Rīgas domē vairākkārt apsvērta iespēja ieviest noteikumus, kas regulētu ielu muzikantu darbību. Taču visi priekšlikumi nav guvuši deputātu vairākuma atbalstu. “Tie ir atkal jauni izdevumi, tad vajag veidot kādas komisijas vai citām dot papildu uzdevumus un diez vai ieguvēji būtu abās pusēs. Tāpēc šobrīd nav nekas plānots tuvākajā laikā,” teic Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Domes pārstāvis piebilst, ka uz ielu muzikantiem attiecas tie paši noteikumi kā uz ikvienu iedzīvotāju. Reizēs, kad muzikants traucē kādam restorāna īpašniekam vai iedzīvotājam un neizdodas vienoties ar muzikantu par muzicēšanas pārtraukšanu, tad droši var zvanīt policijai. Tieši tāpēc uzņēmēji uzskata, ka ielu muzikantu darbību vajag regulēt.

Rihards Lībietis ir ne reizi vien spēlējis ielā un ne tikai Rīgā, bet arī ārvalstīs. Viņš piekrīt, ka ielu muzikantu darbību vajag regulēt, kā piemēram Tallinā –  tur muzicēšanas atļauja nepieciešama pilsētas noteiktās ielās. “Sanāca Tallinā uzspēlēt uz ielas un jāsaka, ka tur ir viena galvenā iela vecpilsētā uz kuras visi spēlē un tur ir nepieciešama atļauja. Es pusstundiņu pamuzicēju un policija bija klāt,” viņš atceras.

Kafejnīcu pārstāvji un arī ielu muzikanti atzīst, – kamēr nav pašvaldības regulējuma, ielu mūziķiem jau radušies pašiem savi nerakstīti likumi par laikiem un vietām, kur un cik ilgi drīkst spēlēt. Tāpat arī ir ielu muzikantu grupas, kas ienesīgākās vietas uztver jau kā savu īpašumu un citiem tur neļauj spēlēt.

Video

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl