Uzmanies! Šogad neparasti agri aktivizējušās ērces

Komentāri

Līdz ar silto un saulaino laiku pamatīgi aktivizējušās ērces. Latvijas Infektoloģijas centrā pārbaudītas jau 17 ērces, un inficētas bijušas divas no tām. Ārsti gan akcentē, ka lielākā daļa cilvēku, kam ērce piesūcas, par to mediķiem nemaz neziņo. Kas jāatceras, dodoties mežā vai pat parkā un mazdārziņā, lai sevi pasargātu no ērcēm?

Šogad pirmais oficiālais ērces piesūkšanās gadījums Latvijā fiksēts 13. janvārī. Infektoloģijas centrā pirmais pacients ar lūgumu noņemt ērci vērsies 28. martā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā izvairīties no nopietnas saslimšanas?

Foto

Visdrošākais veids, kā izvairīties no encefalīta, ir vakcinēties. To vēl ir iespējams izdarīt, piemēram, veicot divu nedēļu ātro kursu. Tomēr pret laima slimību, ko arī var izraisīt ērces kodums, nekādu vakcīnu nav, tādēļ, rušinoties dārzā vai ejot pastaigā mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Dabas muzeja entomologs skaidro, ka ērču skaits šogad, visticamāk, būs nedaudz lielāks nekā pērn. Lai gan ilgstošs aukstums ziemā nav bijis, pamatīgu ērču skaitu nobendējis kāds cits dabas untums – februārī pēkšņi pienākušais atkusnis.

Eksperts iesaka mežā nēsāt gaišu apģērbu, lai laikus varētu pamanīt rāpojošo ērci un no tās atbrīvoties. Interesanti, ka līdz šim ērču encefalīts lielākoties bija izplatīts Krievijā un no Eiropas – Baltijas valstīs, taču pēdējo gadu laikā šī sērga izplatās arvien dziļāk Skandināvijā un citviet Eiropā.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl