Uzmanies! Šogad neparasti agri aktivizējušās ērces

Komentāri

Līdz ar silto un saulaino laiku pamatīgi aktivizējušās ērces. Latvijas Infektoloģijas centrā pārbaudītas jau 17 ērces, un inficētas bijušas divas no tām. Ārsti gan akcentē, ka lielākā daļa cilvēku, kam ērce piesūcas, par to mediķiem nemaz neziņo. Kas jāatceras, dodoties mežā vai pat parkā un mazdārziņā, lai sevi pasargātu no ērcēm?

Šogad pirmais oficiālais ērces piesūkšanās gadījums Latvijā fiksēts 13. janvārī. Infektoloģijas centrā pirmais pacients ar lūgumu noņemt ērci vērsies 28. martā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā izvairīties no nopietnas saslimšanas?

Foto

Visdrošākais veids, kā izvairīties no encefalīta, ir vakcinēties. To vēl ir iespējams izdarīt, piemēram, veicot divu nedēļu ātro kursu. Tomēr pret laima slimību, ko arī var izraisīt ērces kodums, nekādu vakcīnu nav, tādēļ, rušinoties dārzā vai ejot pastaigā mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Dabas muzeja entomologs skaidro, ka ērču skaits šogad, visticamāk, būs nedaudz lielāks nekā pērn. Lai gan ilgstošs aukstums ziemā nav bijis, pamatīgu ērču skaitu nobendējis kāds cits dabas untums – februārī pēkšņi pienākušais atkusnis.

Eksperts iesaka mežā nēsāt gaišu apģērbu, lai laikus varētu pamanīt rāpojošo ērci un no tās atbrīvoties. Interesanti, ka līdz šim ērču encefalīts lielākoties bija izplatīts Krievijā un no Eiropas – Baltijas valstīs, taču pēdējo gadu laikā šī sērga izplatās arvien dziļāk Skandināvijā un citviet Eiropā.

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl