Uzmanies! Šogad neparasti agri aktivizējušās ērces

Komentāri
Uzmanies! Šogad neparasti agri aktivizējušās ērces
LETA

Līdz ar silto un saulaino laiku pamatīgi aktivizējušās ērces. Latvijas Infektoloģijas centrā pārbaudītas jau 17 ērces, un inficētas bijušas divas no tām. Ārsti gan akcentē, ka lielākā daļa cilvēku, kam ērce piesūcas, par to mediķiem nemaz neziņo. Kas jāatceras, dodoties mežā vai pat parkā un mazdārziņā, lai sevi pasargātu no ērcēm?

Šogad pirmais oficiālais ērces piesūkšanās gadījums Latvijā fiksēts 13. janvārī. Infektoloģijas centrā pirmais pacients ar lūgumu noņemt ērci vērsies 28. martā.

Kā izvairīties no nopietnas saslimšanas?

Foto

Visdrošākais veids, kā izvairīties no encefalīta, ir vakcinēties. To vēl ir iespējams izdarīt, piemēram, veicot divu nedēļu ātro kursu. Tomēr pret laima slimību, ko arī var izraisīt ērces kodums, nekādu vakcīnu nav, tādēļ, rušinoties dārzā vai ejot pastaigā mežā, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Dabas muzeja entomologs skaidro, ka ērču skaits šogad, visticamāk, būs nedaudz lielāks nekā pērn. Lai gan ilgstošs aukstums ziemā nav bijis, pamatīgu ērču skaitu nobendējis kāds cits dabas untums – februārī pēkšņi pienākušais atkusnis.

Eksperts iesaka mežā nēsāt gaišu apģērbu, lai laikus varētu pamanīt rāpojošo ērci un no tās atbrīvoties. Interesanti, ka līdz šim ērču encefalīts lielākoties bija izplatīts Krievijā un no Eiropas – Baltijas valstīs, taču pēdējo gadu laikā šī sērga izplatās arvien dziļāk Skandināvijā un citviet Eiropā.

Video

Lasi vēl