Uzmanību, suņu īpašniek! Pēc pusgada mīluļu čipošana būs obligāta

5 komentāri
Uzmanību, suņu īpašniek! Pēc pusgada mīluļu čipošana būs obligāta
Foto: LETA

Pēc pusgada visiem suņiem, kas sasnieguši 6 mēnešu vecumu, būs obligāti jābūt čipotiem un reģistrētiem vienotā datu bāzē.

Līdz šim reģistrā atrodama tikai apmēram 10-tā daļa no visiem Latvijā esošajiem suņiem. Ar jauno sistēmu iecerēts sakārtot īpašumtiesību un suņu īpašnieku atbildības jautājumu. Lielākās galvassāpes varētu sagādāt kontrole, kuri dzīvnieki ir reģistrēti un kuri nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr dzīvnieku patversmes liek cerības uz to, ka obligātā suņu reģistrēšana atslogos viņiem darbu un noklīdušo vai saimnieku pamesto dzīvnieku nākotnē būs mazāk.

Foto

“Ja dzīvnieks ir ar mikročipu un ir reģistrēts uz konkrēta cilvēka vārda, tad arī attiecīgi tādos gadījumos, kad ir cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku, saimnieku varētu saukt pie atbildības. 31.09 + 31.17 Uz doto brīdi ir ļoti bieži tā, ka dzīvnieks vai nu nav ar mikročipu vispār vai arī ir mikročips, taču tas nav reģistrēts, līdz ar to informāciju par iespējamiem saimniekiem ir ļoti grūti noskaidrot,” saka dzīvnieku patversmes Ulubele pārstāvis Kristaps Sardiko.

Pagaidām obligātā reģistrēšana neattieksies uz kaķiem, bet īpašnieki šos dzīvniekus var reģistrēt brīvprātīgi.

TOP komentāri

 • MILDA BREIVA
  +6 +6 0

  MILDA BREIVA

  Skaidrs, ka ar suņu mīlestību cionistu mafija nesirgst. Tas ir Overtona logs cilvēku pieradināšanai, ka "čipot nav nekas traks."
 • Haralds Elceris
  +6 +6 0

  Haralds Elceris

  un pēc cik ilga laika čipošana būs obligāta cilvēkiem? es, saprotams, ne par "bēgļiem" tipa imigran†iem, citiem izvarotājiem, pedofīliem un †eroris†iem!
 • onoff

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl