Uzmanību! Latviju sasniedz draudīga vētra; Kurzemē fiksēti postījumi

9 komentāri

Spēcīga vētra, kas vietām sasniegusi orkāna spēku, nodarījusi plašus postījumus Dānijā un šorīt sasniedz Latviju. Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienests informē, ka vietām nodarīti vērā ņemami postījumi.

Spēcīgo vēja brāzmu dēļ saņemti izsaukumi par nogāztiem kokiem. Pēc palīdzības vērsusies arī Ventspils slimnīca, kur vēja dēļ norauta daļa jumta seguma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jumta segums Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcai ir nopostīts ap 6:40 rītā.

Ārstniecības iestādes galvenais ārsts Dainis Gīlis norāda, ka šobrīd nav nepieciešamības veikt pacientu evakuāciju, un slimnīcas personāls izvērtē pacientu izrakstīšanas iespējas un nepieciešamību.

Skaties foto:

Vēja brāzmas Skandināvijā bijušas iespaidīgas – līdz pat 46 metriem sekundē.  Spēcīgas lietusgāzes appludinājušas ielas; daudzviet bloķēta automašīnu satiksme. Ar saknēm izrauti koki, ēkām norauti jumti, bet bez elektrības atstātas desmitiem tūkstoši mājsaimniecību.

Dānijā šī ir spēcīgākā vētra kopš 2013. gada oktobra, kad tika sasniegts nacionālais vēja ātruma rekords – 54 metri sekundē. Vētra jūtama plašā teritorijā, tostarp kalnos Šveicē un Austrijā reģistrēta vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 38 metriem sekundē.

Tuvākajās stundās stiprākie vēji plosīs Zviedrijas dienvidus, pēc tam vētra skars arī Baltijas valstu piekrasti. Vētras dēļ oranžais vētras brīdinājums izsludināts Nīderlandē, Dānijā, Norvēģijas un Zviedrijas dienvidos, Lietuvas piekrastē, Kurzemē un Igaunijas salās.

Jumts aizbraucis

Posted by Rolands Valgums on pirmdiena, 2015. gada 30. novembris

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl