Uzmani savu veselību! Latvijā daudzviet ir augsts elektromagnētiskais starojums

Komentāri

Pāris reizes gadā Veselības inspekcija saņem iedzīvotāju vēstules, kuros viņi norāda uz veselības problēmām, kas, iespējams, ir saistītas ar elektromagnētisko starojumu.

Elektromagnētiskais starojums ir jebkurš elektromagnētiskais vilnis, ko izstaro antena – radio, televīzijas vai mikroviļņu antena. Taču par tā ietekmi uz cilvēka veselību viedokļi dalās un Latvijā nav izstrādāti normatīvi, kas noteiktu pieļaujamās normas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Universitātes pētnieks Jānis Blahins izmērījis elektromagnētiskā lauka rādītājus vairākās vietās Rīgā. Savus mērījumus pētnieks veicis Lucavsalā, Maskavas forštatē, kā arī Āgenskalnā, kur ir vecais televīzijas tornis. Visās vietās būtiski pārsniegts Pasaules Veselības organizācijas normatīvs, kurā noteikts, kāda elektromagnētiskā starojuma jauda pieļaujama uz vienu kvadrātmetru. Lucavsalā un Maskavas forštatē pie Salu tilta rādījumi šo normu pārsniedz sešas reizes, Centrāltirgū – divas reizes, bet Āgenskalnā – pat 50 reizes.

Jānis Blahins, Latvijas Universitātes pētnieks:

Visnejaukākā vieta bija Āgenskalns. Klusais, zaļais rajons. Izskaidrojums gan ir vienkāršs – raidītāju jauda ir apmēram visur vienāda, tikai Āgenskalnā esošais vecais televīzijas tornis ir daudz zemāks nekā Zaķusalā, līdz ar to antena ir tuvāk pie auss.

Zinātnieka izmantotos Pasaules Veselības organizācijas normatīvus par šo jomu atbildīgā Veselības inspekcija Latvijā gan par saistošiem neuzskata. Tā ņem vērā pirms 16 gadiem pieņemtās Eiropas Padomes vadlīnijas cilvēku aizsardzībai pret elektromagnētiskiem laukiem, kas nav tik striktas.

Šobrīd Latvijā neviena iestāde arī neveic šā starojuma monitoringu. Tādi mērījumi tiek veikti tikai pirms mobilo tālruņu staciju pieņemšanas ekspluatācijā, un parasti to rādītāji ir daudz zemāki nekā rakstīts Eiropas Padomes vadlīnijās, stāsta Veselības inspekcijā.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl