Komentāri
Uzmani atvasītes! Visbiežāk ar akūtām elpceļu slimībām tagad saslimst bērni līdz četru gadu vecumam
CMRF Crumlin /Flickr

Visaugstākā saslimstība ar pneimonijām Latvijā pēdējo nedēļu laikā ir bijusi bērniem 0 – 4 gadu vecumā grupā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāvji.

Vēršanās ambulatorajās iestādēs pneimoniju gadījumos pēdējās monitoringa nedēļas laikā ir palielinājusies par 2,8%. Vidēji valstī ir reģistrēti 28,7 gadījumi uz 100 tūkst. iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, mazāk ir to pacientu, kuri vēršas pēc mediķu palīdzības akūto augšējo elpceļu infekciju dēļ.

Saslimstība ar akūtām elpceļu slimībām pēdējās nedēļas, salīdzinot ar iepriekšējām nedēļām, ir palielinājusies bērniem un pusaudžiem vecumā no pieciem līdz 14 gadiem, un īpaši daudz ir saslimšanas tiem cilvēkiem, kuru gadu skaits pārsniedz 65 gadu atzīmi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Šā gada ceturtajā nedēļā, kad tiek monitorēta gripas saslimšana Latvijā, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā un Ventspilī, ambulatorajās ārstniecības iestādēs ir reģistrēti 152 gripas gadījumi. Vidēji ir reģistrēti 155,8 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, informē SPKC.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl