Komentāri
Uzliek sodu par garumzīmes aizvietošanu ar sirsniņu Rīgas robežzīmē
FOTO: LETA

Valsts valodas centrs (VVC) piemērojis sodu Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājam Krišjānim Peteram (Saskaņa) par garumzīmes aizvietošanu ar sirsniņu Rīgas robežzīmē.

VVC Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Laura Velzete-Skudra, minētajai personai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, kā arī noteikts naudas sods no 35 līdz 140 eiro apmērā. VVC noteicis uzdevumu sirsniņu noņemt un atjaunot garumzīmi.

Velze-Skudra norādīja, ka administratīvais protokols noformēts par Valsts valodas likuma neievērošanu. Likums paredz, ka oficiālajā saziņā ir jālieto latviešu valoda, ievērojot spēkā esošās literārās valodas normas, un sirsniņa, kas uzrakstā “Rīga” aizvieto garumzīmi, šīm normām neatbilst.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere, administratīvā pārkāpuma protokols ir noformēts Peteram. Dišlere skaidroja, ka dome plāno pārsūdzēt lēmumu, jo “sirsniņa” bijusi domāta kā svētku noformējums “Rīgas vārda atsvaidzināšanai”.

Paredzēts, ka Rīgas robežzīme svētku noformējuma funkcijas pildīs līdz šā gada beigām, skaidro Rīgas dome.

VVC sekos tam, lai sirsniņas vietā uzrakstā “Rīga” atkal parādītos garumzīme.

Vairākas sabiedrībā zināmas personas nosūtījušas publisku vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam, kurā pauž protestu pret Rīgas vizuālās zīmes “izkropļošanu un banalizēšanu”, kā arī pret autortiesību pārkāpumu un latviešu valodas pareizrakstības ignorēšanu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl