Uzbūvēt piramīdu vai slīcināt Daugavā? Ko iesākt ar Kr. Barona ielas bruģi?

Komentāri

Kr. Barona ielā, kur tagad pilnā sparā rit rekonstrukcijas darbi, tiek ņemts ārā vairāk nekā simts gadus vecais bruģis. Kas ar to notiks – vai tas tiks slīcināts Daugavā vai arī no tā tiks būvēta Latvijā pirmā piramīda, kā to lēš aptaujātie iedzīvotāji?

Izrādās, – ne viens, ne otrs. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ielas rekonstrukciju ir atļāvusi ar norunu, ka izņemtais bruģakmens arī turpmāk atradīsies Kr. Barona ielā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šobrīd viss bruģakmens tiek izcelts ārā, tiek nolīdzināta pamatne atbilstoši šķērsprofilam. Bruģis tiek ieklāts atpakaļ,” stāsta Rīgas pašvaldības pārstāve Ilze Dimante. Savukārt vietā, kur paredzēts veloceliņš, tiks izmantots cits, pavisam jauns bruģakmens, līdz ar to daļa vecā bruģa paliek pāri.

Skaties foto!

Kas ar to notiks? Bruģis, kas paliek pāri, tiks iestrādāts tajās vietās, kur šobrīd ir asfalta segums, skaidro pašvaldības pārstāve.

Kr. Barona ielas rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt līdz šā gada beigām, un kopējās darbu izmaksas ir 2,6 miljoni eiro.

Uzziņai!

Kr. Barona iela izbūvēta 1858. gadā. Pašreizējo nosaukumu tā ieguva 1923. gadā, un ielas lielāko daļu klāj bruģis. Kr. Barona iela ir viena no dzīvīgākajām galvaspilsētas ielām, kur ir arī tramvaju satiksme. Ielas garums – vairāk nekā trīs tūkstoši metru.

Skaties video un uzzini, ko par to domā iedzīvotāji!

Lasi vēl