Uzblīdis parkets, aukstums un drēgnums – koncertzāle “Rīga” pamazām iet postā

4 komentāri

Kamēr ilgst strīdi ap savulaik Latvijas Zinātņu akadēmijā ierīkoto koncertzāli “Rīga”, neapkurināto un tumšo telpu stāvoklis kļūst arvien bēdīgāks. Šā mēneša sākumā tiesa paziņoja spriedumu strīdā starp koncertzāles ”Rīga” vadību un ēkas saimniekiem Latvijas Zinātņu akadēmijas vadību, un tas nav bijis labvēlīgs koncertzāles vadītājam Jurim Milleram.

Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkā esošā SIA ”Rīgas koncertzāle” viesus pēdējo reizi uzņēma 2015. gada 30. decembrī. Kopš tā laika tur ir tumšs un auksts, norāda koncertzāles vadītājs Juris Millers.

Parkets priekštelpā no mitruma uzblīdis, un tas, visdrīzāk, būšot jāatjauno. Tāpat ir bažas par skatītāju krēsliem, kas daļēji ir iznesti priekštelpās, kur ir sausāks un siltāks. Taču tās ir tikai sekas, galvenais strīda iemesls ir nomas maksa.

Zinātņu akadēmijas vadība pēc vairāku mēnešu īres un komunālo maksājumu nesaņemšanas vērsās pie koncertzāles vadītāja Jura Millera.

Savukārt Juris Millers vērsās tiesā ar pret prasību, lai atzītu Zinātņu akadēmijas īres līguma vienpusējo laušanu par prettiesisku. Millers pievienoja abpusēji parakstītu nodomu protokolu, kur rakstīts, – ”(..) remonta laikā veiktos neatdalāmos ieguldījumus pēc to faktiskās uzstādīšanas, un to vērtība tiek segta no nomnieka tekošajiem nomas maksājumiem (..).”

Juris Millers:

Mēs atjaunojām skatuvi, kas bija aizmūrēta, mēs nomainījām elektrosadali, izbūvējām ventilāciju, lielās zāles apkures sistēmu, visos piecos stāvos – ugunsdrošību. Tas viss veikts saskaņā ar projektiem, kurus apstiprināja Ojārs Spārītis.

Savukārt tiesa pirmajā instancē un arī šā mēneša sākumā otrajā instancē nostājās Zinātņu akadēmijas pusē. Tiesas spriedumā par pamatojumu minēts, tas, ka nodomu protokolā minētais punkts īres līguma galējā variantā nebija iekļauts.

Apelācijas tiesa lēma no SIA ”Rīgas koncertzāle” par labu Zinātņu akadēmijai piedzīt nesamaksāto īri un tiesas izdevumus vairāk nekā 62 000 eiro apmērā. Savukārt Juris Millers nedomā apstāties, – viņš vērsīsies augstākajā tiesā un plāno no Zinātņu akadēmijas piedzīt remontā ieguldītos līdzekļus un zaudējumus, kas radušies dīkstāves dēļ. Līdz ar to koncertzālei Zinātņu akadēmijas ēkā durvis paliks slēgtas, un nav zināms, vai vispār kādreiz tur notiks koncerti un izrādes.

TOP komentāri

 • JEzuss
  +1 +1 0

  JEzuss

  He, Širiņu LZA uzmetuši ar vecu zeku prijomiem. Pirms parakstīšanas piekoriģējot līgumu. Brīnos, kā tāds rūdīts žuļiks, kā Mjuļlers to nepamanija? :))
 • OO
  0 0 0

  OO

  Augstākajā tiesā nekādas jaunas prasības nevar celt. Milleram vajadzētu sākt laikus domāt, kur raut 62 tūkstošus.
 • Pret milleru
  0 0 0

  Pret milleru

  Millers tiešām ir žuļiks... Viņa naudas kāres dēļ ar viss iet bojā.. Vai nu būtu maksājis ko prasa vai arī atzītu savas kļūdas! Arī augstākās tiesas lēmums būs nelabvēlīgs viņam... Tikai žēl to telpu.. Kuras tiek nolaistas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl