Uz Visbiju vairs nevajadzēs peldēt, tā atrodas tepat Rīgā! Skaties, kā aizrit ikdiena pilsētas neparastajās ielās

1 komentārs
Uz Visbiju vairs nevajadzēs peldēt, tā atrodas tepat Rīgā! Skaties, kā aizrit ikdiena pilsētas neparastajās ielās
Portāls Skaties.lv ielūkojās Rīgas kartē un atklāja vairākas neierastas ielas. (Romāns Kokšarovs/ f64)

Adreses un to nosaukumu pilsētvidē ieņem nozīmīgu lomu. Ar to palīdzību varam orientēties pilsētas teritorijā, savukārt neparastie ielu nosaukumi nereti atklāj spilgtus un neparastus stāstus.

Portāls Skaties.lv ielūkojās Rīgas kartē un atklāja vairākas neierastas ielas, kurās paveras ikdienišķi skati un atklājas neparasti fakti.

Mežaparks – vieta, kur satiekas jūgendstila pērles!

Mežaparkā, starp privātmāju rajoniem atrodas Annas Sakses iela, turpat netālu ir arī Sudraba Edžus iela, Hamburgas iela un Visbijas prospekts. Kā liecina informācija Rīgas pašvaldības mājas lapā, tieši Mežaparkā un šo ielu rajonā koncentrējas daudzi ievērojami jūgendstila paraugi, – piemēram, Sudraba Edžus ielā 1 skatam paveras viena no pirmajām Mežaparkā uzceltajām savrupmājām. Ēku rotā Mežaparkam raksturīgais augstais jumts ar pildrežģu konstrukcijas zelmini. Arī citviet šajā rajonā vērojamas arhitektūras pērles.

Vai uz Aptiekas ielas atrodas aptiekas?

Netālu no Mežaparka atrodas arī Aptiekas iela, bet, kas interesanti, – pēc pieejamās informācijas “Google” un “Firmas.lv”, nekas neliecina, ka šajā ielā atrastos kāda aptieka. Arī uz centra rajonā esošās Palīdzības iela neatrodas neviena aptieka.

Rīgas interesantāko ielu sarakstā Skaties.lv iekļāvis arī Miesnieku ielu, Zirgu ielu, Piena ielu, Mazā piena ielu, Sermuliņu ielu, Kroņu ielu, Dārzaugļu ielu, Mēness ielu, Akas ielu, Sāremas ielu, Kadiķu ielu, Hāpsalas ielu un Varoņu ielu.

Esam apkopojuši dažas no interesantākajām Rīgas ielām. Ja arī Tev ir zināmas neparastas ielas un vietas, dalies ar tām komentāru sadaļā!

1 komentārs