Komentāri

Nacionālais kino centrs izvērtē spēlfilmu projektus, kas cer saņemt valsts finansējumu. Kādas filmas pretendē uz finansējumu un pēc kādiem kritērijiem?

Lai atbalstītu Latvijas kino industriju, Nacionālā kino centrs ik gadu piešķir naudu filmu veidošanai. Šogad uz finansējumu cer gan jau ļoti zināmi filmu režisori, tādi kā Laila Pakalniņa, Varis Brasla, Andrejs Ēķis, Viesturs Kairišs, Andris Gauja, gan vairāki, ne tik skaļi vārdi – Reinis Kalviņš, Jānis Ābele, Annija Putniņa.

Spēlfilmu ražošanai šogad piešķirti 850 000 eiro. Uz šo summu pretendē 12 filmas. Cerot, ka tieši viņu filma tiks atbalstīta, autori šodien savas idejas izklāstīja žūrijai. Eksperti sola atbalstīt publiskā finansējuma piešķiršanu augstvērtīgiem projektiem, tādiem kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā.

Filmu veidotāji norāda, ka vienas filmas uzņemšanai nepieciešami ne mazāk par 500 līdz 700 tūkstošiem eiro. Sarežģītāku filmu budžeti pārsniedz miljonu. Diemžēl kino centra piešķirtā summa nav liela un visiem projektiem nepietiks, tāpēc finansējums tikšot piešķirts vien divu filmu veidošanai.

Šonedēļ tika vērtētas arī dokumentālo filmu un animācijas projektu prezentācijas. Nacionālā kino centra filmu ražošanas projektu konkursa rezultāti tikšot paziņoti aprīļa sākumā.

Lasi vēl