Komentāri

Aptuveni 3000 cilvēku pulcējās uz arodbiedrību rīkotu tautas sapulci, lai pievērstu Saeimas un valdības uzmanību problēmām izglītībā, veselībā un arī citās nozarēs.

Kā pasākumā vēstīja arodbiedrību pārstāvji, valsts drošība esot apdraudēta – par to liecina rindas uz medicīnas pakalpojumiem, kā arī zemas algas policistiem un skolotājiem.

“Kadru trūkums, ārstu trūkst, māsas trūkst, jaunākais medpersonāls, tas ir viens. Otrs – finansējums, rindas, pacienti nevar tikt laikus uz izmeklējumiem. Tas it tas, kas mūs sāpina. Visiem šīs algas it kā kāpj apkārt. Varbūt, ka visi ir apmierināti. Varbūt varētu kādreiz pievērsties arī medicīnai, to ko prasa ES – to procentu zināmo no IKP. Uz tā rēķina varbūt varētu arī pielikt algas mediķiem.”

Foto

Ja finansējums nozarei netiks palielināts, mediķi draud pieprasīt premjera Māra Kučinska demisiju. Rīt nodos valdībai, un Saeimai tiks nodots saraksts ar astoņām prasībām. Pēc tautas sapulces tās dalībnieki devās gājienā pa Rīgas ielām.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl