Uz salas Daugavā atklāta dievturu svētnīca

3 komentāri
Uz salas Daugavā atklāta dievturu svētnīca
Foto: Uģis Nastevičs / www.ugis.info

Sestdien, šā gada 6. maijā, uz salas Daugavā netālu no Pļaviņām atklāta galvenā dievturu kustības svētnīca. Svētnīca nosaukta tuvumā esošā appludinātā Lokstenes pilskalna vārdā un paredzēta latviešu nacionālās reliģijas daudzinājumu, cilvēka mūža godu, kā arī gadskārtu un valsts svētku rīkošanai, Latvijas Dievturu Sadraudzes pārstāvis Valdis Celms. 

“Dievsētas kopumu veido svētnīcas ēka, pārceltuve, pulcēšanās un karogu laukums, senčiem veltīts akmens tēls, Saules vārti, kā arī celiņi, apstādījumi un citi vides labiekārtojumi. Plānojuma pamatā ir vēsturiskās liecības par baltu tautu Dieva izpratni un kulta īpatnībām, būvniecībā un telpu iekārtojumā izmantojot arī mūsdienīgus risinājumus,” norāda Dievturu pārstāvis.

Foto: Uģis Nastevičs / www.ugis.info

Kupli apmeklētā atklāšanas pasākumā līdztekus Latvijas dievturiem, trimdas dievturu pārstāvjiem un svētnīcas izveidē iesaistītajiem cilvēkiem piedalījās arī citi senās baltu dievestības kopēji gan no Latvijas, gan no Lietuvas un Baltkrievijas, kā arī folkloras kopas “Grodi”, “Vilkači”, “Delve”, “Laiva”, “Griezes” un “Pērkonieši”.

“Svētnīcas un vides objektu izkārtojuma vīziju izstrādājusi dievturu organizācijas darba grupa Valda Celma vadībā. Ēkas arhitekts ir Ainars Markvarts, tēlnieks – Jānis Karlovs, telpu dizaina autori – Andrejs Broks un Egons Garklāvs, izmaksas sedzis uzņēmējs Dagnis Čākurs,” atklāj organizācijas pārstāvji.

Lokstenes svētnīcas apsaimniekotājs ir Latvijas Dievturu Sadraudze, kas apvieno senās baltu dievestības turpinātājus mūsdienu Latvijā.

Video

TOP komentāri

 • dievturis
  +11 +11 0

  dievturis

  Tie ir īsti Latvieši, kuriem Latvijai grūtajos laikos, ir dūša iestāties par Latvietību.
  Tēvzemes vikingi.
 • Latvis
  +7 +6 -1

  Latvis

  Beidzot Latvijā senču ticību sauc par nacionālo ticību, nevis to verdzisko un melīgo kristietību
 • Александр
  +2 +2 0

  Александр

  Хочу посмотреть и познакомится с этими людьми очень интересно. Этой темы о древних латышах и их вере очень мало

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl