Komentāri

“Produktīvais bišu lidojums ir divi kilometri, taču bites lido arī trīs četrus kilometrus un atnes medu. Tātad mēs varam novilkt riņķī ap šo vietu trīs kilometrus un paskatīties – te ir gan parki, gan Daugavmala, gan arī dažādi apstādījumi,” norāda Armands Krauze – Saeimas deputāts, noraidot bažas, ka uz Saeimas dzīvojošo bišu medus varētu būt veselībai bīstams.

Iecerēts, ka bites uz Saeimas jumta varētu sanest līdz pat 180 kilogramiem medus, un tas galvenokārt būšot iegūts no galvaspilsētas kļavām un liepām – stāsta idejas iniciators, Saeimas deputāts, kurš vienlaikus ir arī Latvijas biškopju asociācijas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī piesārņojuma līmenis Rīgas centrā pārsniedzot normu astoņas reizes, uz Saeimas jumta iegūtais medus nebūšot piesārņots ar smagajiem metāliem.

Tāpēc Parlamenta Medus, kuru iecerēts dāvināt kā suvenīru ārvalstu viesiem, nebūšot inde – saka profesionāli bitenieki.

Jau ziņojām – lai izceltu Latvijas videi draudzīgo attieksmi un digitālos risinājumus, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (V) lūgusi parlamenta Prezidiju atbalstīt divu līdz trīs bišu stropu izvietošanu uz Saeimas ēkas jumta.

Viņas priekšlikums paredz, ka parlamenta jums būs mājvieta trīs bišu saimēm – kopā 200 tūkstošiem bišu.

Ikviens interneta tiešraidē varēs vērot, kā bitēm klājas, tāpat tiks izveidoti arī “digitālie svari”, un katru dienu varēs redzēt Saeimas bišu dravas pienesumu medus kilogramu izteiksmē.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl