Uz misijām Irākā, Mali un Indijas okeānā pavadīti jauni karavīru kontingenti

Pievienot komentāru
Uz misijām Irākā, Mali un Indijas okeānā pavadīti jauni karavīru kontingenti
Foto: LETA

Pat ja Latviju kādā ārzemju misijā pārstāv tikai viens karavīrs, tas tik un tā ir iemesls pacelt virs bāzes mūsu valsts karogu. Ar šādiem vārdiem šodien tika pavadīti Latvijas karavīru kontingenti uz misijām Irākā, Āfrikā un Indijas okeānā. Ar šīm misijām Latvija turpina pildīt savas militārās saistības pret partneriem, turklāt ne tikai NATO, bet arī Eiropas Savienībā un ANO.

Ar svinīgo karogu pasniegšanu, rudzu maizes klaipa dāvināšanu un ministra uzrunu šodien uz trim starptautiskajām militārajām misijām tika nosūtīti Latvijas karavīri.

Karavīri nomainīs misijās jau dienošos Latvijas pārstāvjus. Un paredzams, ka nevienā no tām viņu dzīvībām briesmas nedraudēs. Piemēram ANO miera misijā Mali viņi analizēs izlūkinformāciju un konsultēs misijas komandierus. Līdzīga loma būs mūsu pārstāvim pirātisma apkarošanas misijā Indijas okeānā pie Somālijas krastiem. Savukārt Irākā Latviju pārstāvēs seši militārie instruktori. Viņu komandierim, kapteinim Oskaram Kalvem, tā būs jau trešā starptautiskā misija.

Nacionālo bruņoto spēku vadība uzsver, – kaut arī skaitliski nelielas, šīs militārās misijas mūsu valstij ir ļoti svarīgas. Tās ne tikai ļauj karavīriem apgūt jaunas iemaņas, bet arī parāda mūsu sabiedrotajiem, ka Latvija savas saistības ir gatava pildīt.

Kopumā Latvija šobrīd piedalās sešās starptautiskās militārās operācijās, tostarp NATO misijā Afganistānā un cīņā ar bēgļu kontrabandistiem Vidusjūrā.

Video