Komentāri

Uz Mežaparka Lielās estrādes tik daudz cilvēku, kā ierasts, nemaz nedrīkst atrasties – šis ir viens no galvenajiem secinājumiem, ar kuriem klajā nākusi komisija, kas vērtēja bērnu masveida ģībšanu Skolēnu Dziesmu un deju svētku ģenerālmēģinājumā.

Tajā pašā laikā trekna svītra pārvilkta iecerei uz Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem uzbūvēt jaunu, plašāku estrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņojām, ka aizvadītie Skolēnu dziesmu un deju svētki, kad no skatuves viens pēc otra tika nonesti ģībstoši bērni, raisīja jautājumu – kā tas varēja notikt?

Šonedēļ, īpaši veidotā komisija beidzot secināja – pie notikušā vainojums apstākļu kopums – silto pusdienu trūkums, nogurums, nepietiekama ūdens dzeršana, kā arī panika, ko radīja milzīgā šaurība atrodoties starp 12 tūkstošiem citu dalībnieku. Tas izrādās divreiz pārsniedza pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vispār vienlaicīgi drīkst uzturēties estrādē.

“”Mēs par to informējām iesaistītās institūcijas, un uz papildus pieprasījumu arī nosūtījām būvinženieru  atzinumu par šo jautājumu. Estrādes nestspēja ir 5800 pieaugušo jeb 6 200 bērnu,” tā pauda Edgars Vaikulis, SIA Rīgas meži valdes loceklis.

Foto:

Tikmēr šo Dziesmu svētku organizatore Agra Bērziņa pauda, ka atzinums par Mežaparka Lielās estrādes ietilpību nācis pārāk vēlu – tad, kad dalībnieki jau bijuši izziņoti. Atteikt pusei no tiem būtu bijis nekorekti.

Patlaban estrāde savu laiku jau ir nokalpojusi – jau “treknajos gados” tika radīta iecere par jaunas  būvniecību, bet nu ir pavisam skaidrs, ka līdz Latvijas simtgadei – 2018. gadā paredzētajiem Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem – jauna estrāde netaps. Iemesls – Rīgas dome un kultūras ministrija nespēj vienoties un kopīgi atrast  līdzekļus tās celtniecībai.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl