Līgosvētkos iespējami jauni Covid-19 ierobežojumu atvieglojumi

10 komentāri
Līgosvētkos iespējami jauni Covid-19 ierobežojumu atvieglojumi
PAULA ČURSKTE, LETA

Ņemot vērā stabili lejupejošo Covid-19 saslimstības līkni, iespējams, jau Līgosvētkos mūs gaida jauni ierobežojumu atvieglojumi, par kuriem 21. jūnijā spriests koalīcijā, vēsta TV3 Ziņas.

Iespējams, jau 22. jūnijā Covid-19 saslimstības rādītājs Latvijā nokritīs zem simboliskas robežas 100 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Tas ļauj valdībai domāt par jauniem ierobežojumu atvieglojumiem, un pirmie iespējamie lēmumi varētu būt jau 22. jūnijā. To vidū ir brīvāka pulcēšanās, piemēram, atļauja terasēs pie galdiņiem sēdēt 20 cilvēkiem, mazāk kvadrātmetru veikalos uz vienu cilvēku un citi. Tiesa gan, krīt ne tikai saslimstība, bet arī vakcinēšanas temps.

Daniels Pavļuts, veselības ministrs (“Attīstībai/PAR!”)

“Tas mums visiem uzliek pienākumu kopīgi strādāt, lai šo vasaras laiku izmantotu iespējami plašai Latvijas iedzīvotāju vakcinēšanai, lai rudenī mums nebūtu jāatgriežas pie tādām grūtībām, ar kurām mums jāsastopas šajā ziemā.”

Tuvākajās nedēļās arī gaidāmi jauni valdības lēmumi, kas ļautu palielināt vakcinēšanas aptveri Latvijā, tostarp turpinās diskusijas par kādu specifisku profesiju obligātu vakcināciju pienākumu veikšanai.

Vienlaikus koalīcijā panākta vienošanās iegādāties gaisa kvalitātes mērīšanas iekārtas skolām, lai tās palīdzētu saprast, kad telpas jāvēdina.

“Mēs, protams, virzāmies uz to un darām visu, lai rudenī skolas varētu atsākt savu darbību klātienē. Viens no visdrošākajiem līdzekļiem, ko katrs var darīt, ir vakcinēties,” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Politiķi arī pauduši apņēmību darīt visu iespējamo, lai mācības skolās rudenī atsāktos klātienē. “Rudenī mēs sagaidām, ka vairākos simtos skolu būs šīs ierīces. Mēs to redzam, ka datos balstītu lēmumu, kas palīdzēs arī turpmāk mazināt infekcijas izplatību un arī citu slimību izplatību skolās,” pauda labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Šim mērķim būs nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Vairāk nekā 7000 iekārtu.

10 komentāri