Uz lielajiem ekrāniem skatāma Daces Pūces spēlfilma “Bedre”

0 Komentāru

Šodien, 15. septembrī, uz lielajiem ekrāniem Latvijā nonāks filma, kas jau guvusi starptautisku atzinību un galvenās balvas vairākos kinofestivālos. Režisores Daces Pūces spēlfilmu “Bedre”, kuras galvenais vēstījums ir par to, kā māksla var mierināt un glābt dzīvības, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Latvijas kinoteātru repertuāru septembrī papildinās režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma “Bedre”, kas jau guvusi starptautisku atzinību un galvenās balvas vairākos kinofestivālos. Pirmizrādi filma piedzīvos 15. septembrī kinoteātrī “Kino Citadele”.

Kā atgādina filmas veidotāji, pēc Janas Egles stāstu motīviem tapusī filma ir mūsu sabiedrības šķērsgriezums, skarot vairākas mūsdienās aktuālas tēmas — bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo — un apliecinot mākslas mierinošo spēku.

Filma vēsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Kā norāda filmas veidotāji, tā skar vairākas mūsdienās aktuālas tēmas — bērni, kas aug bez vecākiem un saskaras ar emocionālu vardarbību, savstarpēja iecietība, atvērtība pret citādo — un apliecina mākslas spēju mierināt un glābt dzīvības.

Filmā piedalās aktieri Dace Everss, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis, viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

No 16. septembra filma skatāma arī visā Latvijā. Filmas veidotāji aicina skatītājus aicinām sekot līdzi informācijai viņu apdzīvotajās vietās – autori un radošā komanda dosies pa Latviju uz tikšanos un sarunām ar skatītājiem.

0 Komentāru