Uz Latvijas ceļiem neredzamo gājēju netrūkst

0 Komentāru
Uz Latvijas ceļiem neredzamo gājēju netrūkst
FOTO: LETA

Šoruden par gaismu atstarojošu elementu neesamību apģērbā gājējiem sastādīti jau 2625 administratīvā pārkāpuma protokoli. Diennakts tumšajā laikā šie gājēji pavisam reāli bija pakļauti nāves draudiem.

Policijas darbinieki regulāri dodas reidos, lai pārliecinātos, ka diennakts tumšajā laikā kājāmgājēji uz ceļa ir labi pamanāmi un valkā apģērbu ar tajā iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Kopumā šogad par atstarotāju neesamību kājāmgājēju apģērbā sastādīti jau 6546 protokoli, no tiem 2625 šajā rudenī. Daudziem izteikts vien brīdinājums.

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs ar nožēlu atzīst, ka daudzi kājāmgājēji joprojām ignorē šo prasību un izvēlas riskēt ar savu dzīvību, paliekot neredzamiem. Šoruden vien sastādīto protokolu skaits iezīmē to, cik patiesībā daudz kājāmgājēju savu dzīvību reāli pakļāvuši nāves draudiem.

Jau iepriekš ziņots, ka Ceļu satiksmes noteikumi paredz gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai pa ceļa nomali ārpus apdzīvotām vietām, jābūt gaismu atstarojošai vestei vai gaismu atstarojošiem elementiem iestrādātiem apģērbā.

Tāpat arī Valsts policija atgādina, ka par savu redzamību jārūpējas arī apdzīvotās vietās, kas slikti apgaismotas.

0 Komentāru