Uz Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas uzkrāsotās svastikas aizlīmētas ar papīra lapām

6 komentāri
Uz Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas uzkrāsotās svastikas aizlīmētas ar papīra lapām
LĀSMA BINDERE, LNT ZIŅAS

Uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ēkas uzkrāsotie kāškrusti jeb svastikas pagaidām aizlīmētas ar baltām papīra lapām, novēroja LNT Ziņas.

IZM pārstāvji LNT Ziņām norāda, ka fasādes tīrīšanas tāme jeb nepieciešamo darbu izmaksas būs zināmas jaunnedēļ, tikmēr uz ēkas sienām paliks uzķēpātās svastikas un to maskēšanai izmantotās lapas ar sudraba līmlenti.

Iepriekš jau vēstīts, ka naktī uz 24. aprīli, visticamāk, politiski motivēts huligānisms veikts uz IZM ēkas, uzkrāsojot divus kāškrustus jeb svastikas.

Visticamāk, tas ir saistīts ar otrdien, 23. aprīlī, Satversmes tiesas lēmumu, ka IZM politika par pāreju uz mācībām valsts valodā nav Satversmes pārkāpums.

Jau ziņots, ka tiesā vērsās partijas ”Saskaņa” deputāti, uzskatot, ka Izglītības likuma normas par mācību pilnīgu pāreju tikai uz latviešu valodu diskriminē mazākumtautības. ”Saskaņa” tiesā zaudēja.

IZM pārstāve Inta Bērziņa sacīja, ka Valsts policijā jau no rīta ir uzrakstīts iesniegums un nodoti video novērošanas kameru ieraksti. Nosūtīts pieteikums apdrošinātājiem. Ministrija apzina uzņēmumus, kas varētu veikt fasādes tīrīšanu.

Valsts drošības dienests konkrēto gadījumu nevērtē. ”Minētais gadījums vērtējams kā tīša mantas bojāšana vai huligānisms un ir Valsts policijas kompetencē.”