Komentāri
Uz Inčukalna gudrona dīķa tiek uzklāts 500 000 eiro vērts plēves segums
Foto: LETA

Īpašas plēves ieklāšana virs nesen sabiedrības uzmanības centrā nonākušā un plašu rezonansi izraisījušā Inčukalna gudrona dīķa norit pēc plāna. Ieklāšanas darbus paredzēts pabeigt jau šīs nedēļas nogalē.

Ūdens necaurlaidīgs pārklājums sērskābā gudrona dīķim tiek veidots, lai nepieļautu tajā palikušā piesārņojuma sajaukšanos ar lietus un sniega kušanas ūdeņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārklājumu sāka veidot oktobrī, un darbi izmaksās aptuveni pusmiljonu eiro. Pagaidu pārklājums virs dīķa paliks līdz attīrīšanas darbu atsākšanai.

Tie tika pārtraukti šovasar, jo starp attīrīšanas darbu veicēju Skonto būve un pasūtītāju – Valsts vides dienestu – radās domstarpības par nepieciešamo finansējumu. Tagad strīds tiek risināts tiesā, bet jauns darbu veicējs, kas turpinās iesākto, tiks meklēts tuvākajos mēnešos.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl